„Zmieniaj świat na tak.
Pokaż ludziom, że człowiek
Innym szczęście powinien dziś dać!”
Andrzej Sobczak

21 marca – „Dzień na TAK”

Siódemkowi wolontariusze w niecodzienny sposób świętowali Dzień Wagarowicza. Po czterech lekcjach opuścili mury szkoły i udali się na zielonogórską starówkę. W ramach akcji Fundacji „Świat na TAK” promowali tam dobro, otwieranie się na drugiego człowieka oraz nawiązywanie życzliwego dialogu między ludźmi.

Gimnazjaliści wręczali zaskoczonym przechodniom własnoręcznie wykonane serduszka z pozytywnym przesłaniem na resztę dnia, a może i na dłużej.

Część uczniów odwiedziła też Dom Pobytu Dziennego „Retro”. Niezapowiedziana wizyta sprawiła zaprzyjaźnionym z nami seniorom wiele radości. Młodzi ludzie chcieli w ten sposób pokazać swoim rówieśnikom, że warto czasami pomyśleć o innych i wyciągnąć do nich pomocną dłoń.

Serdeczny uśmiech, miłe słowo czy drobny gest naprawdę mają wielką moc, żeby się o tym przekonać, wystarczy spróbować.

Dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie w realizację tego wiosennego przedsięwzięcia.

Opiekunowie: Magdalena Wojtyła i Aldona Łada

01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2013/2014 21 marca – „Dzień na TAK”