p01"Naród, który nie zna swojej przeszłości,
umiera i nie buduje przyszłości"
Jan Paweł II

Cześć ich pamięci!

1 września 2014 r. poczet sztandarowy naszego gimnazjum w składzie: Bartosz Poszwald (3c), Michalina Olichwer (3c), Klaudia Dąbrowna (3c), pod opieką pana Tomasza Kaźmierczaka - nauczyciela historii i WOS-u, uczestniczył w obchodach 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, odprawionej przez biskupa Pawła Sochę w intencji ofiar największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości, a także weteranów wojennych.

Następnie punktualnie o godz. 13.00 na placu Bohaterów odbył się zgodnie z ceremoniałem wojskowym apel poległych, po którym przedstawiciele władz miasta, duchowni, żołnierze, harcerze i zwykli mieszkańcy Zielonej Góry złożyli kwiaty pod obeliskiem, oddając hołd obrońcom Ojczyzny.

Nie wolno nam zapomnieć o wydarzeniach z pierwszej połowy XX w. i o tym, jak ważny jest pokój na świecie.

(mw)

01 01
01 01
01 01
01 01
Sztandar to symbol tradycji i chluby. Pełnienie służby sztandarowego i osób asystujących jest jedną z najzaszczytniejszych funkcji w karierze uczniowskiej.

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 Cześć ich pamięci!