15 lat minęło… jak jeden dzień!

01W dniach 08 – 12.09.2014 r. gościliśmy uczniów z Niemiec. W tym roku mija 15 lat od naszego pierwszego spotkania. Minione lata współpracy między naszymi szkołami są najlepszym dowodem na to, że warto. Gdyby tak nie było, dawno przecież zostałyby już zaprzestane. A jednak niezmiennie podejmujemy trud, aby młodzież spotykała się, budowała nowe więzi i przełamywała stereotypy myślenia. Niemal tak jak powiedziały niemieckie uczennice w trakcie nagrania audycji radiowej w Radiu Zachód: „W Niemczech funkcjonuje wiele stereotypów o polskich uczniach, ale ten tydzień pokazał, że są one nieprawdziwe.” Wspólnie przekonujemy się, że mimo dzielących nas różnic, łączy nas znaczniej więcej: zamiłowanie do muzyki, potrzeba wiedzy, nauki języków obcych, aktywność sportowa i umiejętność zabawy.

Po raz kolejny gościliśmy niemieckich przyjaciół w czasie najważniejszego święta Zielonej Góry – Winobrania. Działo się... i będzie co wspominać. Młodzież miała również okazję wziąć udział w zajęciach lekcyjnych i kursie pierwszej pomocy, który przygotowała p. Ala Bielska. Umiejętności plastyczne mogli uczniowie zaprezentować dzięki p. Beacie Czerkawskiej, czego wynikiem są wyjątkowe prace (sala 34). Zbliżyły nas wspólne rozgrywki sportowe w siatkówkę, a Zumba pod "dowództwem" p. Doroty Wawrzyniak utwierdziła wszystkich, że taniec naprawdę jednoczy.

W imieniu grupy niemieckiej przekazujemy całej społeczności naszego gimnazjum serdeczne podziękowania za gościnę i różnorodność atrakcji. W przyszłym roku szkolnym z przyjemnością wybierzemy się do Niemiec. To dobry sposób, aby poznawać kulturę, obyczaje i język naszego sąsiada.

Bądźcie z nami za rok. Naprawdę warto. Zapraszamy już teraz!

Dziękujemy również rodzicom uczniów, którzy zaangażowali się w przebieg wymiany i zrobili wszystko, aby niemieccy uczniowie czuli się u nas dobrze.

Wymiana była współfinansowana przez Stowarzyszenie Gmin Euroregion Nysa-Sprewa-Bóbr oraz Radę Rodziców.

DZIĘKUJEMY!
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
  01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 15 lat minęło… jak jeden dzień!