"Jeśli nie my, to kto? Jeśli nie teraz, to kiedy?"

15Miłośników zwierząt w „Siódemce” jest wielu. Niektórzy nie chcą czekać do ukończenia 16-tego roku życia, aby zostać pełnoprawnymi wolontariuszami. Dlatego umożliwiamy naszym uczniom, którzy są rozsądni, odpowiedzialni i wrażliwi, zapoznanie się z czynnościami związanymi z opieką nad psami lub kotami, organizując wyjścia do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze.

Tym razem odwiedziliśmy czworonogi pierwszego dnia jesieni, czyli 23 września 2014 r. Podczas wizyty uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji na temat porzuconych przez ludzi zwierzaków, zasad adopcji czy pracy na rzecz schroniska. Przekazaliśmy też mieszkańcom przytuliska koce, kołdry oraz inne artykuły niezbędne do przygotowania legowisk na zimę, a także zebrane przez gimnazjalistów pieniądze (107,20 zł).

Zostaną one przeznaczone na badania i leki dla zaadoptowanego przez nas wirtualnie Imbira. Dzięki temu, że pogoda dopisała, we wtorkowe popołudnie wyprowadziliśmy na spacer aż sześciu doświadczonych przez życie psich seniorów. Ich nieopisana radość była dla nas bezcenną nagrodą.

Zachęcamy wszystkich do udzielania pomocy zwierzętom, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy potrzebują ciepłego schronienia i treściwej karmy.

Opiekunowie grupy wolontariuszy: A. Łada, M. Wojtyła, A. Zając

01 14
14 01
01 14
01 14
14 01
14 01
01 14

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 "Jeśli nie my, to kto? Jeśli nie teraz, to kiedy?"