Aż dotąd doszedł Bóg i zatrzymał się krok od nicości,
tak blisko naszych oczu.
Zdawało się sercom otwartym, zdawało się sercom prostym,
że zniknął w cieniu kłosów.
A kiedy uczniowie łaknący łuskali ziarna pszenicy,
jeszcze głębiej zanurzył się w łan.
- Uczcie się, proszę, najmilsi, ode mnie tego ukrycia.
Ja, gdzie ukryłem się, trwam.
Jan Paweł II

TOTUS TUUS 2014

11 października br. w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze odbył się XIII Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy bł. Jana Pawła II pod patronatem ks. biskupa dr. Stefana Regmunta, ordynariusza Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

To religijno-artystyczne spotkanie rozpoczęło się od uczczenia pamięci wielkiego Polaka. Miłośnicy twórczości papieża zapalili znicze oraz złożyli kwiaty pod jego pomnikiem.

Po części oficjalnej i krótkim koncercie scholi przyszedł czas na przesłuchania. Z poezją lub prozą Karola Wojtyły zmierzyło się 20 gimnazjalistów. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Karolina Pasek (II c), Angelika Kuleczka (II d) oraz Aleksandra Kowalska (III f).

Młodzież sięgnęła po utwory, które niosą głębokie przesłanie religijne, moralne, ponadto wymagają starannej dykcji i zaangażowania podczas deklamacji. Dlatego jurorzy oceniając recytatorów, kierowali się takimi kryteriami, jak dobór materiału (dostosowanie do wieku i możliwości), interpretacja tekstu, kultura słowa czy ogólny wyraz artystyczny.

W gronie wyróżnionych znalazła się Karolina. W jej wykonaniu usłyszeliśmy fragmenty „Wybrzeży pełnych ciszy”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy i upominki.

Opiekunki:
Magdalena Wojtyła i Anna Kwiatkowska

10 10
07 10
10 10
10 10
10 10
10 10

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 TOTUS TUUS 2014