Finaliści konkursu "Strzał w dziesiątkę"

Dwa zespoły z Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze zostały finalistami konkursu „Strzał w dziesiątkę”, organizowanego przez Komisję Europejską i Centrum Edukacji Europejskiej. Zielonogórscy gimnazjaliści otrzymali to wyróżnienie jako jedyni z województwa lubuskiego. Uczniowie stworzyli spoty, w których przedstawić mieli, co zmieniło się w życiu Polaków po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Filmy powstały pod opieką Barbary Maliny-Tydy. W zespole Unia też mnie dotyczy znaleźli się: Oliwia Bzowy, Weronika Muszyńska i Maria Chołuj, w składzie grupy Tonacja Europy są: Natalia Sarnecka, Karolina Szyszka i Piotr Zaleski, towarzyszyła im ponadto Aleksandra Dolczewska.

Na konkurs "Strzał w dziesiątkę" wpłynęło 247 prac. 85 prac nadesłali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych a 162 prace przysłali gimnazjaliści.

W każdej kategorii wiekowej jury wybrało sześciu finalistów. O tym, kto zdobędzie główną nagrodę uczestnicy dowiedzą się podczas uroczystej ceremonii rozdania nagród 11 grudnia 2014 r. w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Nasi uczniowie zostali zaproszeni do Warszawy, gdzie dowiedzą się ostatecznie, które miejsce zajęli, jednak już teraz są laureatami konkursu.

Nadesłane prace oceniło jury w składzie:

  1. Ewa Modzelewska – Koordynatorka projektu, Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
  2. Anna Kurpanik - Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
  3. Bartosz Zadura – Specjalista ds. mediów, Wydział Prasowy, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
  4. Agnieszka Uścińska – reżyserka
  5. Michał Adamczyk – dziennikarz, TVP Info
  6. Agnieszka Brzezińska - Kierownik ds. organizacyjnych, Centrum Edukacji Obywatelskiej
  7. Sylwia Żmijewska-Kwiręg - Koordynatorka programów obywatelskich, Centrum Edukacji Obywatelskiej

Linki do wyróżnionych filmów:

Tonacja Europy

Unia też mnie dotyczy

Informacja Komisji Europejskiej

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 Finaliści konkursu "Strzał w dziesiątkę"