Nasi uczniowie potrafią argumentować

13

20 listopada 2014 roku w naszym gimnazjum odbyła się debata oksfordzka, w której tezą było: „Zielona Góra w pełni wykorzystała fundusze unijne”. Naszymi gośćmi byli: Wojewoda Lubuski Jerzy Ostrouch, poseł Waldemar Sługocki oraz prezes euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr, Czesław Fiedorowicz. W składzie jury była również nasza Pani Dyrektor, Lidia Kocąka. Patronat nad wydarzeniem objęły: Pani Dyrektor Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Zielonej Górze, Iwona Szablewska oraz przedstawicielka Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct, Monika Kujawska-Marszałek.

W debacie wzięła udział klasa 1C o profilu europejskim. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i stwierdzić można, że już po niespełna 3 miesiącach warsztatów z WOS-u świetnie odnajdują się w takich tematach i potrafią samodzielnie argumentować. Jury zadecydowało o ogłoszeniu remisu pomiędzy drużynami „za” i „przeciw” tezie. Po debacie nasi goście wręczyli nagrody uczestnikom, a także laureatom konkursu „Strzał w dziesiątkę”. Debatę zakończyła prezentacja wyróżnionych spotów.

Zachęcamy do obejrzenia relacji Radia Zielona Góra oraz na stronach naszych gości:

02 02
02 02
02 02
02 02
02 02
02 02

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 Nasi uczniowie potrafią argumentować