"Niech nasza droga będzie wspólna (...)"
Jan Paweł II

Gimnazjaliści świętowali niepodległość z seniorami...

14 listopada 2014 r. szkolni wolontariusze wraz z opiekunami, p. M. Wojtyłą, p. G. Trociuk, p. A. Ładą i p. D. Wawrzyniak, gościli po raz kolejny w Domu Dziennego Pobytu „Retro” w Zielonej Górze. Powodem wizyty były obchody 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Członkowie SU, aktorzy oraz tancerze zaprezentowali okolicznościowy montaż słowno-muzyczny. Artyści przywołali najważniejsze hasła, postawy, wydarzenia, które zmieniały bieg historii, wprowadzając ją ostatecznie na korzystne dla nas tory.

Wspólne układanie symbolicznej „Drogi do wolności”, a także śpiewanie pieśni patriotycznych wywarło duże wrażenie na pensjonariuszach. Świadczyły o tym widoczne na wielu twarzach łzy wzruszenia i długie, gromkie brawa.

Na koniec uczniowie wręczyli wszystkim seniorom biało-czerwone medale „Prawdziwego Patrioty”. Popołudnie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

To niecodzienne spotkanie spowodowało, że fakty z przeszłości Polski nabrały większego znaczenia dla gimnazjalistów. Dało też starszym osobom możliwość podzielenia się z młodym pokoleniem wspomnieniami, jakich nie znajdziemy w żadnym podręczniku do historii.

Takich lekcji szybko się nie zapomina.

Julia Szymczak z kl. III e

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
05 07

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 Gimnazjaliści świętowali niepodległość z seniorami...