m„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia,
ale ich działanie jest naprawdę wielkie.”
Matka Teresa z Kalkuty

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• Skąd pomysł?

Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

Obecnie to święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele są następujące: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

• Co charakteryzuje człowieka życzliwego?

Słownikowa definicja mówi, że to osoba nastawiona przychylnie, przyjaźnie, dobra i serdeczna.

• Z czego składa się życzliwość?

Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie.

• Jak społeczność Siódemki „dzieliła się miłymi słowami”?

Z okazji tego szczególnego dnia wolontariusze przygotowali plakaty pt. „Oderwij i podaruj!”, które zostały wystawione w holu. Każdy, kto wchodził do budynku, mógł oderwać fiszkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie: koleżance, koledze, wychowawcy, nauczycielowi lub pracownikowi szkoły.

„Dziękuję, że jesteś...”, „Wszystkiego najlepszego...” czy „Miłego dnia!” - niby proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech na twarzy obdarowanego.

Po raz kolejny pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Pozytywna energia, którą przekazaliśmy innym, na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą.

wraz z opiekunami

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień