Debata Profilaktyczna: Stop agresji i marginalizacji

Dnia 11.12.2014r. o godzinie 10:00 w Gimnazjum Nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze odbyła się coroczna debata profilaktyczna nt.: STOP AGRESJI I MARGINALIZACJI.

p01 p01 p01 p01

Debata ta została przygotowana przez uczniów naszej szkoły.

Celem debaty była przede wszystkim diagnoza zachowań agresywnych w środowisku szkolnym, rówieśniczym oraz rodzinnym. Ponadto zgłębienie problemu marginalizacji i wykluczenia społecznego. Podczas debaty skonfrontowano stanowiska młodzieży z osobami, które zajmują się wyżej wymienionymi kwestiami społecznymi, byli to m.in. przedstawiciele takich instytucji jak: Policja, Urząd Miasta Zielona Góra, Sąd, Biuro Zarządzania Kryzysowego w Zielonej Górze oraz Fundacja Bezpieczne Miasto.

Uczniowie przygotowali program artystyczny: występ zespołu szkolnego (perkusja, gitara), prezentacja autorskich wierszy oraz część naukową: prezentacje multimedialne dotyczące powyższych zjawisk jak i prezentacja wyników badań przeprowadzonych ankiet w szkole. Program debaty dążył przede wszystkim do podniesienia świadomości zagrożeń związanych z patologami zachowań agresywnych i wykluczenia społecznego, wzrostu aktywności, kreatywności, umiejętności współdziałania z grupą, wiara we własne możliwości poprzez podejmowanie nowych wyzwań cz też prawidłowa komunikacja rodzic-dziecko; uczeń-nauczyciel.

Program realizowany był we współpracy z Urzędem Miasta Zielona Góra oraz Fundacją Bezpieczne Miasto.

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 Debata Profilaktyczna: Stop agresji i marginalizacji