p01


Kampania społeczna "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Zawsze na wiosnę, rozpoczyna się ogólnopolska kampania społeczna Zachowaj Trzeźwy Umysł. Kampania, która ma na celu zachęcenie do zdrowego i kreatywnego stylu życia. Organizatorzy proponują wiele form spędzania wolnego czasu i rozwoju pasji. Każdego roku poprzez szkołę docierają do Was materiały informacyjne. Udział w kampanii to również wzięcie udziału w konkursach plastycznych, literackich czy dotyczących wiedzy o sporcie.

Już trzeci raz reprezentantka naszej szkoły zdobyła uznanie, wysyłając swoją pracę plastyczną i zdobywając ogólnopolskie wyróżnienie i nagrodę. Przeczytajcie wywiad jaki przeprowadziła z Tamarą jej koleżanka Martyna na temat rozwoju plastycznej pasji i udziału w konkursie.

Mam też nadzieję, że w tegorocznej edycji pojawią się nowe osoby, aby poprzez zabawę zdobywać nową wiedzę i rozwijać swoje talenty.

Pedagog Alicja Kniaź

01 01

Którego zadania „ZTU” podjęłaś się wykonać?
Była to praca pt. „jak spędzam czas z przyjaciółmi”.

Jaką formę miała twoja praca?
Robiłam ją czterema technikami aby nie zostawać tylko przy rysunku [zdjecie]

Co było twoją inspiracją?
W sumie ze mną to jest tak, że odkładam robotę na ostatni moment i wtedy (najczęściej w noc przed terminem oddawania prac) przychodzi natchnienie, fajny pomysł, a myśl, że nie ma czasu już dalej tego odkładać pobudza mnie do działania i daje motywację. Pomysły przychodzą same, a najczęściej przed snem, co jest dość irytujące, bo nie dają mi spać- chcą być jak najszybciej wcielone w życie. Niestety należę do osób o słomianym zapale (tu narodziła się nowa idea- Pudło Rzeczy Nieskończonych)

Czym jest pudło?
Pudło zostało wykonane całkowicie od podstaw z kartonu po przesyłce kurierskiej (staram się w niepotrzebne rzeczy tchnąć nowe życie) Oto one [zdj] Lądują tam wszystkie niedokończone prace. Można tam znaleźć przeróżne twory, od doniczki z kokosa po nieskończoną sztuczną rękę..

Czy plastyka jest twoją pasją?
Od pewnego czasu coraz bardziej interesuje się tym.. nie sprowadza się to tylko do rysowania, lubię tworzyć rzeczy przestrzenne; pudełka, biżuterie, czasem coś zaprojektuję i uszyję.. Często piekę ciasteczka ciasta i muffinki- uwielbiam je ozdabiać, im są mniejsze tym większą satysfakcję sprawia mi wykonywanie „mini arcydzieł”

Kiedy i gdzie rozwijasz swoje pasje?
W 1-szej klasie byłam członkiem „małej akademii rękodzieła”, prowadzonej przez panią E. Nowacką. Poznałam tam rożne techniki takie jak decoupage iris folding papierową wiklinę, quiling itp.… może to brzmieć obco i wydawać się trudne ale wykonanie jest proste i sprawia wiele frajdy (oczywiście trzeba być cierpliwym i nie bać się pobrudzić farbą). Teraz chodzę na zajęcia do p. Wimońcia. Szczerze mówiąc od poniedziałku czekam na czwartek, bo jestem ciekawa co będziemy robić..

Czym się teraz zajmujesz?
Oj.. sporo tego. Idą święta i chciałabym jak co roku zrobić kilka oryginalnych prezentów. Oprócz tego piekę pierniczki z ręcznie robionych foremek, bo te sklepowe są nudne, a chciałabym aby moje były wyjątkowe ( pomysł na wykonanie foremek ze zużytych puszek po napojach podsunęła mi przyjaciółka Martyna Zelek). W najbliższym czasie zrobię chatkę z piernika i dokończę kolejną pracę konkursową.

Czy warto brać udział w konkursach?
Tak. Dużo jest przy tym zabawy, a żeby coś wygrać nie trzeba być super utalentowanym, wystarczy niepowtarzany pomysł i trochę szczęścia. Zachęcam do uczestnictwa w takich konkursach, nagrody są fajne, a uczucie, że jest się wygranym-bezcenne. Z Tamarą Stasińską rozmawiała Martyna Zelek.

01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 Kampania społeczna "Zachowaj Trzeźwy Umysł"