Drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Strzał w dziesiątkę"!

01

Nasze dwa zespoły „Unia też mnie dotyczy” oraz „Tonacja Europy” zajęły ex-aequo drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Strzał w dziesiątkę”, zorganizowanym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Opiekunem grup była pani Barbara Malina-Tyda. Na uroczystą galę młodzież wraz z opiekunem udała się do Warszawy samolotem. Bilety lotnicze ufundował Urząd Miasta Zielona Góra i Prezydent Miasta Zielona Góra, Janusz Kubicki. Zadaniem uczestników było przygotowanie 3-minutowego filmu nawiązującego do dekady polskiego członkostwa w UE. Na konkurs nadesłano ponad 240 prac.

Gala konkursu, którą prowadzili Rafał Rudnicki – szef Działu Informacji i Komunikacji Społecznej oraz Ewa Modzelewska – koordynatorka projektu, odbyła się w czwartek 11 grudnia w warszawskim Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. –„Nie było łatwo przejść przez to konkursowe sito, aby znaleźć się dziś tutaj z nami” – mówił do uczniów i ich opiekunów Rafał Rudnicki, otwierając spotkanie laureatów. –„Jesteście najlepszymi z najlepszych!”

Alicja Pacewicz, wiceprezeska Centrum Edukacji Obywatelskiej, które pomagało w organizacji konkursu, wskazywała na poziom prac konkursowych. – „Z roku na rok jest on coraz wyższy, podobnie jak poziom refleksji związany z tematyką konkursów. (…) Rosną też umiejętności filmowe uczestników – kompozycja kadru, przygotowanie scenariusza. To zasługa młodzieży, ale również – na co warto zwracać uwagę – zaangażowania ich opiekunów.” Wskazywała również na edukacyjne walory takich wyzwań jak "Strzał w dziesiątkę". –„ Dobra edukacja to praca w grupie. A ten projekt właśnie to proponuje.”

Po rozdaniu nagród i zrobieniu pamiątkowych zdjęć, przyszedł czas na dyskusję. Debatę dotyczącą przygotowania zwycięskich prac poprowadziła Alicja Pacewicz ,pytając uczestników o to, co osobiście wynieśli z konkursu i czego się nauczyli robiąc filmy.

W drugiej części debaty Rafał Rudnicki (KE) i Sylwia Żmijewska-Kwiręg (CEO) otworzyli dyskusję podsumowującą 10 lat Polski w Unii Europejskiej. Na koniec każdy uczestnik mógł napisać na kartce, co jego zdaniem on sam wnosi do Unii Europejskiej.

02 02

Przeczytaj i posłuchaj:

 Radio Zielona Góra 97,1

RTV Lubuska

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 Drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Strzał w dziesiątkę"!