06Obchody Światowego Dnia Walki z HIV i AIDS

1 grudnia 2014 r. po raz 26. obchodzono Memoriał Pamięci i Mobilizacji w Walce z AIDS. Zielona Góra była pierwszym miastem w Polsce, które dołączyło do światowych obchodów. W naszej szkole od wielu lat ten dzień jest również okazją do solidarności z osobami zakażonymi HIV i chorymi na AIDS oraz do przypomnienia o ich problemach.

Od samego rana wolontariusze rozdawali czerwone wstążeczki, a z wystawy znajdującej się w holu szkoły gimnazjaliści mogli dowiedzieć się, na czym polega ta choroba, jakie zagrożenia są z nią związane oraz jakie mogą być jej skutki.

Przed południem grupa uczniów pod opieką pani Doroty Wawrzyniak i Aldony Łady wzięła udział w pouczającym wykładzie wygłoszonym przez panią Joannę Dec–Pietrowską, reprezentującą „Towarzystwo Rozwoju Rodziny”. Pani doktor przedstawiła mity oraz zaskakujące fakty na temat HIV i AIDS, a także podała wiele istotnych informacji na temat profilaktyki zdrowotnej.

Następnie na zielonogórskim deptaku spotkali się członkowie Szkolnych Kół PCK, którzy uczestniczyli w happeningu zorganizowanym przez Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Towarzystwo Rozwoju Rodziny w Zielonej Górze. Podczas akcji wolontariusze wręczali przechodniom ulotki informacyjne i przypinali symboliczne wstążeczki. Ułożyli również ze zniczy kokardkę upamiętniającą ofiary tej choroby.

Nie możemy zapominać, że zakażenie wirusem to poważny problem społeczny w krajach rozwijających się. Nie wolno przechodzić obok niego obojętnie, gdyż istotne jest zapobieganie nowym infekcjom, które, według naukowców, dotyczą najczęściej ludzi w młodym wieku.

Dziękujemy organizatorom i naszym opiekunom za to, że mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę na temat tej nieuleczalnej choroby.

Julia Szymczak z kl. 3e


Więcej informacji na stronie :

http://www.pck.zgora.pl/
http://www.pck.pl/news,1730.html
http://www.pck.pl/pages,136.html

01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 Obchody Światowego Dnia Walki z HIV i AIDS