"Każda epoka ma swe własne cele
I zapomina o wczorajszych snach"

Trzecioklasistka nagrodzona „Piórem Adama Asnyka”!

07

15 grudnia odbył się uroczysty finał IX Konkursu Poetyckiego „O pióro Asnyka” dla młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nadesłane wiersze tradycyjnie oceniał człowiek kultury – pan Jarosław Dulęba, który wyłonił 10 laureatów.

Ponieważ w dzisiejszych czasach niełatwo być poetą, a wrażliwość nie jest popularna, organizatorzy przygotowali dla finalistów miłą niespodziankę. Chcąc docenić teksty młodych twórców, postanowili pokazać ich piękno osobom znanym z życia publicznego i zaprosili je do zaprezentowania nagrodzonych utworów przed kamerą. Goście galerii „U Asnyka” z dużym zainteresowaniem oglądali przygotowany materiał.

Jak się okazało, nasza uczennica, Natalia Howis z kl. 3e, zdobyła główną nagrodę, natomiast jej wiersze zinterpretowała pani Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego.

Więcej: http://www.gimnazjumnr2.pl/news/2014_15/pioro.php


Natalio, gratulujemy sukcesu! Niech pióro poety „czasów niepoetyckich” przyniesie Ci szczęście w kolejnych zmaganiach literackich.

Magdalena Wojtyła

01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 Trzecioklasistka nagrodzona „Piórem Adama Asnyka”!