p01"Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku.
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku.
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze..."

Magia świąt połączyła pokolenia...

W związku ze zbliżającą się Wigilią Bożego Narodzenia postanowiliśmy sprawić niespodziankę zaprzyjaźnionym z nami seniorom. 16 grudnia odwiedziliśmy Dom Dziennego Pobytu „Retro” w Zielonej Górze, żeby umilić przedświąteczne popołudnie podopiecznym tej placówki.

Zaprezentowaliśmy przygotowany pod kierunkiem pani Grażyny Trociuk i pani Magdaleny Wojtyły montaż słowno-muzyczny pt. „Jest taki dzień...”. Każdy występ stał się niecodziennym, artystycznym podarunkiem. Przepiękne wiersze, opowieści wigilijne, a także płynące z głębi serca życzenia wzruszyły nie tylko widownię. Starsze osoby, zarażone naszym entuzjazmem, od razu się przyłączyły, gdy zaczęliśmy śpiewać pieśni bożonarodzeniowe. Długo wspólnie kolędowaliśmy.

Nie obyło się też bez ręcznie wykonanych przez panią Elżbietę Nowacką oraz panią Aldonę Ładę upominków. Wszyscy otrzymali od nas symboliczne, wiklinowe choinki, będące nieodłączną ozdobą domu w czasie nadchodzących świąt.

Tego dnia sprawiliśmy, że ludzie w jesieni swojego życia poczuli się ważni, potrzebni, bo mogli się podzielić z nami swoim doświadczeniem. Chwile spędzone z przedstawicielami starszego pokolenia są dla młodzieży bardzo cenne, na długo pozostają w pamięci, a ponadto motywują do realizacji kolejnych przedsięwzięć.

Jeszcze raz dziękujemy zarówno pensjonariuszom, jak i pracownikom za wspaniałe przyjęcie, niezwykłą atmosferę oraz słodki poczęstunek.

Julia Szymczak z kl. 3e

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 Magia świąt połączyła pokolenia...