Masz prawo znać swoje prawa…

20 listopada 1989 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęło Konwencję o Prawach Dziecka. Obowiązuje ona z nielicznymi wyjątkami na całym świecie.

Z okazji 25. rocznicy uchwalenia tego dokumentu Naczelna Rada Adwokacka i UNICEF, który jest orędownikiem szerzenia wiedzy o prawach najmłodszych, przygotowały wspólną akcję edukacyjną. W szkołach ponadpodstawowych, najbardziej zaangażowanych członkach Klubu Szkół UNICEF, przeprowadzono zajęcia z doświadczonymi prawnikami.

Spotkanie z cyklu „Masz prawo znać swoje prawa” odbyło się 19 stycznia 2015 roku w świetlicy szkolnej Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze. Podczas warsztatów z panem mecenasem Jackiem Dużyńskim nasi uczniowie dowiedzieli się, jakie dokumenty prawne regulują zasady funkcjonowania w społeczeństwie. Nauczyli się interpretować zapisy konwencji.

W oparciu o specjalnie przygotowane kazusy gimnazjaliści nabyli praktyczną wiedzę o tym, jak powinni zachować się w konkretnych sytuacjach, np. co mogą zrobić, gdy ich prywatne zdjęcia zostaną opublikowane w Internecie, a nie wyrazili na to zgody. Przekonali się również, iż profesjonalna pomoc prawna jest wręcz niezbędna w ważnych momentach życiowych oraz że prawom towarzyszą nie mniej ważne obowiązki, które trzeba wypełniać.

Dziękujemy organizatorom przedsięwzięcia za możliwość podniesienia świadomości prawnej naszych wychowanków.

Dyrektor szkoły
mgr Lidia Kocąka

p01
02 02
02 02
02 02
02 02

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 Masz prawo znać swoje prawa…