p01Lekcje o patronie szkoły

W tym roku szkolnym nasze gimnazjum realizuje projekt UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Celem akcji jest kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego, a także objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Sudanie Południowym oraz ograniczenie śmiertelności spowodowanej chorobami zakaźnymi, którym współczesny świat potrafi przeciwdziałać.

Przedstawiciele SU i szkolni wolontariusze zapoznali się wnikliwie z problemami ludzi żyjących na kontynencie afrykańskim, a potem przeprowadzili specjalne lekcji poświęcone działaniom UNICEF na rzecz ochrony zdrowia oraz poprawy warunków życia dzieci w Sudanie Południowym.

Uczniowie klas pierwszych obejrzeli też filmy o historii powstania tej organizacji humanitarnej, przeprowadzanych przez nią akcjach, mających zasięg globalny, oraz prezentację multimedialną o inicjatywach podejmowanych przez Gimnazjum nr 7 od 2005 roku.

Ponieważ przedsięwzięcia UNICEF są w całości finansowane z dobrowolnych składek darczyńców, zachęcaliśmy uczestników spotkań do wykonania „charytatywnych laleczek - cegiełek”, z których dochód przekazany zostanie na szczepionki dla dzieci w Sudanie Południowym.

W ten sposób chcieliśmy udowodnić, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto pozwala uratować życie niejednego dziecka.

Koordynatorzy:
Aldona Łada
Magdalena Wojtyła


 

Przekazując swój 1% podatku UNICEF sprawisz, że potrzebujące dziecko pójdzie pierwszy raz do szkoły, otrzyma szczepionkę lub niezbędne leki.
Ochronisz dziecko przed przemocą lub pomożesz bezradnej rodzinie, która mieszka na obszarze zdewastowanym przez powódź. Dla dzieci, którym pomagamy, liczy się każda złotówka.

Jak to zrobić?

Wystarczy, że w odpowiedniej rubryce wpiszesz
numer KRS: 0000 107 957
1 procent
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 Lekcje o patronie szkoły