"Każdego dnia z powodu klęski żywiołowej lub wojennego chaosu
gdzieś na świecie dziecko traci rodziców, dach nad głową, szkołę.
Jego całe dotychczasowe życie w jednej chwili przewraca się do góry nogami..."

p01 p01 p01 p01 p01

"Wszystkie Kolory Świata" w naszym gimnazjum

W tym roku szkolnym po raz kolejny uczestniczyliśmy w światowym projekcie edukacyjnym „Wszystkie Kolory Świata” przygotowanym przez Polski Komitet Narodowy UNICEF. III edycja była odpowiedzią na niezwykle poważny problem epidemii chorób rozwijających się w Sudanie Południowym.

Ponieważ naszym patronem jest organizacja walcząca o prawa każdego dziecka do zdrowia, edukacji, równości oraz ochrony, my również czujemy się zobowiązani do niesienia pomocy rówieśnikom z Afryki.

Na początku stycznia w świetlicy projektowaliśmy i wykonywaliśmy papierowe laleczki symbolizujące dzieci żyjące na różnych kontynentach. Podczas warsztatów wykazaliśmy się talentem plastycznym, kreatywnością czy znajomością obowiązujących trendów mody, więc powstało dużo oryginalnych prac.

Następnie podczas wywiadówek podsumowujących pierwszy semestr zachęcaliśmy rodziców, a także pracowników gimnazjum do nabycia cegiełek. Wszyscy chętnie włączyli się do akcji. Laleczki szybko znalazły nowych opiekunów.

W ten sposób chcieliśmy udowodnić, że pomaganie może być przyjemne oraz wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto pozwala uratować wiele istnień ludzkich. Dochód ze sprzedaży charytatywnych laleczek w całości został przekazany na szczepionki dla najmłodszych mieszkańców Sudanu Południowego.

Darczyńcom UNICEF serdecznie dziękujemy za wrażliwość i otwartość na inne kultury.

Wolontariusze

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 "Wszystkie Kolory Świata" w naszym gimnazjum