"Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami,
by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością."
Thomas Jefferson

V Turniej Wiedzy o Wolontariacie za nami

Piąta edycja Turnieju Wiedzy o Wolontariacie rozpoczęła się 11.03.2015 r. o godz. 9.30 w świetlicy Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze. Tym razem do rywalizacji przystąpiły 4-osobowe zespoły z siedmiu zielonogórskich szkół (SP 17, SP 8, SP 22, SP 5, SP 1, PSP 7, SP 14). Dopingowali im świetnie przygotowani kibice.

37

Współzawodnictwo wolontariuszy oceniało jury w składzie: pani Maria Miłuch – laureatka Zielonogórskiego Anioła Roku 2013, przewodnicząca Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Zielonej Górze, pani Bogusława Breitkopf – laureatka Zielonogórskiego Anioła Roku 2014, wojewódzki ekspert przedmiotowy w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, organizator Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”, pan Krzysztof Niemiec – prezes Zarządu Fundacji „Klub Otwartych Drzwi” i pan Marcin Bleszcz – pracownik Lubuskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze.

Turniej oficjalnie otworzyła pani wicedyrektor Anna Jarmolińska – Tertel, zachęcając drużyny do zaciętej rywalizacji. Następnie przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła PCK (Weronika Bakan z kl. 1f, Zuzanna Zając z kl. 1d) poprosiły wszystkich społeczników o przedstawienie się i omówienie wykonanych wcześniej plakatów na temat przeprowadzonych przez nich działań charytatywnych.

Uczniowie szkół podstawowych z wielkim zaangażowaniem mówili o tym, w jakich akcjach biorą udział, komu pomagają albo z jakimi organizacjami pożytku publicznego współpracują. Po nich głos zabrali członkowie komisji, którzy równie ciekawie opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z wolontariatem.

Młodzi ludzie podczas potyczek popisywali się wiedzą, rozwiązując krzyżówkę oraz quiz, ujawnili też talenty plastyczne, projektując laleczki – wolontariuszy niosących pomoc dzieciom z Afryki. Dobrze się bawili, odgadując kalambury czy układając puzzle, a także redagując hasła reklamowe promujące wirtualną adopcję psa lub kota z przytuliska.

Zawodnicy po obejrzeniu scenek odegranych przez starszych kolegów z kl. 1f, pracujących pod kierunkiem pani Alicji Bielskiej – nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa oraz biologii, wzorowo odpowiedzieli na pytania dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy. Bardzo szybko nauczyli się wykonywać opatrunek żółwiowy na podstawie krótkiego instruktażu.

Uczestnicy spotkania zostali zapoznani przez gimnazjalistów z trudną sytuacją mieszkańców Sudanu Południowego, a także przedsięwzięciami UNICEF, naszego patrona, na rzecz tamtejszej ludności.

Przed oficjalnym ogłoszeniem wyników odbyła się projekcja krótkiego filmu o Malali Yousafzai, która za swoją troskę o prawa dziecka w krajach, gdzie najmłodsi doznają przemocy lub są krzywdzeni, a dziewczęta wykorzystywane i zmuszane do przedwczesnych małżeństw, otrzymała w roku 2014 pokojową Nagrodę Nobla.

Ekipy biorące udział w konkursie wykazały się ogromnym zasobem wiadomości i różnymi umiejętnościami podczas wykonywania poszczególnych zadań. Każdej zależało na zdobyciu jak największej ilości punktów. Ostatecznie I miejsce zajęła reprezentacja SP 17, II przypadło grupie z PSP 7, a III zespołowi z SP 14.

Serdecznie dziękujemy jurorom za wnikliwą ocenę zmagań wolontariuszy, a uczniom i ich opiekunom za udział w rozgrywkach. Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu za rok.

Organizatorzy: Aldona Łada i Magdalena Wojtyła

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 V Turniej Wiedzy o Wolontariacie za nami