Sukces szkolnej drużyny ratowniczej

01.04.2015 r. grupa gimnazjalistów wzięła udział w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych PBO w Zielonej Górze.

Uczniowie klas trzecich, Katarzyna Mądry (3f), Paulina Piasecka (3f) przygotowani przez panią Alicję Bielską, nauczyciela EDB, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę podczas IX Konkursu SK PCK „Moje życie”. Ich zadaniem było rozwiązanie testu z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym „Świeć przykładem i odblaskiem” oraz wykazanie się znajomością udzielania pierwszej pomocy podczas zmagań praktycznych pod kierunkiem ratownika medycznego pana Łukasza Frączkiewicza. Nasza drużyna ratownicza zajęła II miejsce spośród 8 szkół gimnazjalnych z Zielonej Góry i okolic.

Pozostali uczestnicy uczyli się murowania i układania struktury na ścianie w ramach pokazów zawodoznawczych, podziwiali pokazy tańca, kibicowali młodym siatkarzom. Obejrzeli także emocjonujący pokaz samochodami OCX Drift Team.

Wszyscy zostali oprowadzeni po szkole i zapoznali się z profilami kształcenia proponowanymi przez tę placówkę.

Opiekun grupy Aldona Łada

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 Sukces szkolnej drużyny ratowniczej