„Białym latawcem dzień wypłynął,
Nad wzgórzami biała sukienka,
Sen się skończył, ale nie minął…”

Zaczarowany wieczór, zaczarowany latawiec, zaczarowany widz…

„Nie można pytać życia o sens, można mu tylko sens nadać... Cała wielkość naszej przygody polega na życiu, które przychodzi do nas z pustymi rękoma, lecz opuścić nas może wzbogacone i przekształcone.” Właśnie tymi słowami 20 maja 2015 roku o godzinie 17.00 w galerii „Uskrzydlona Siódemka” rozpoczęliśmy cykliczną imprezę pod tytułem „Wieczór z Muzami”.

Jej celem jest prezentowanie wspaniałych ludzi, którzy wzbogacają i przekształcają nie tylko własne życie, ale również życie całej społeczności naszego gimnazjum. Było to już XIX poetycko-muzyczne spotkanie niespokojnych, poszukujących dusz. Tym razem swoje zainteresowania, pasje czy talenty pokazali poeci, recytatorzy, aktorzy, tancerze, wokaliści, instrumentaliści oraz plastycy.

Nie zabrakło też gości. Obecnością zaszczycili nas: pani Maria Miłuch, która zawsze przynosi ze sobą wiele ciepła i szczodrze nim obdarowuje, pani Małgorzata Paszkier, potrafiąca docenić wysiłki występującej młodzieży, dyrekcja gimnazjum, grono pedagogiczne, rodzice, przyjaciele - z całego serca wspierający artystów, niekiedy stawiających pierwsze kroki na szkolnej scenie.

W zaczarowany świat latawców przenieśliśmy się dzięki uczestnikom konkursu plastycznego. Reprezentanci klas I – III po raz kolejny wykazali się inwencją i fantazją, tworząc przepiękne, różnokolorowe dekoracje.

Mamy nadzieję, że wiosenne prezentacje wzruszyły, rozbawiły lub skłoniły do refleksji, a cały wieczór okazał się miły i pozwolił chociaż na chwilę oderwać się od szarej codzienności.

Młodym artystom, którzy zaprosili nas do stworzonej przez siebie krainy pełnej poezji, wymownych gestów, różnorodnych barw i kształtów, jak również niesamowitych dźwięków, życzymy wytrwałości w doskonaleniu nieprzeciętnych uzdolnień oraz entuzjazmu. Pamiętajcie, „aby wytrwać w sztuce, trzeba czegoś innego i czegoś więcej niż wrodzonego talentu: trzeba namiętności i cierpienia, które wypełniają życie i nadają mu sens.”

Serdecznie dziękujemy nauczycielom oraz przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego zaangażowanym w przygotowanie tego przedsięwzięcia, jak również tym osobom, które po prostu były z nami.

Organizatorzy

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
p01 p01 p01
p01 p01 p01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 Zaczarowany wieczór, zaczarowany latawiec, zaczarowany widz…