„Pióro ma białe pole do popisu,
jak świeży śnieg zostawiam ślady swojego istnienia.”

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Literackim!

Kornelia Urbaniak z kl. 3 f zdobyła wyróżnienie w XXXI Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej im. Wandy Chotomskiej organizowanym przez Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku pod patronatem Roberta Biedronia.

W tym roku na konkurs wpłynęło aż 6138 zestawów wierszy i opowiadań z 487 szkół z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec oraz Litwy. Tym bardziej cieszy fakt, że uwagę jury zwrócił tekst poetycki trzecioklasistki [Słowo...].

Nagrodzone prace zostały opublikowane w tomiku pt. „Piórem poznaję siebie”, który autorzy dostali na pamiątkę.

Wg pani Wandy Chotomskiej, znanej polskiej pisarki, przedsięwzięcie to jest największą w kraju imprezą kulturalną poświęconą młodym talentom literackim, promującą dziecięcą twórczość.

Gratulujemy Kornelii wyobraźni i wrażliwości, a także życzymy powodzenia w szkole ponadgimnazjalnej.

Członkowie grupy literackiej wraz z opiekunem

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2014/2015 Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Literackim!