"Zielonogórska akcja sprzątania świata"

W dniach od 19 do 22 września trwała w naszym mieście „Zielonogórska akcja sprzątania świata”. Jak co roku wzięła w niej udział także i nasza szkoła. Wraz z moimi kolegami i koleżankami z klas pierwszych pod opieką wychowawców udaliśmy się do lasu przy ul. Zawadzkiego, by uporządkować tamtejszą okolicę.

Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz zapoznania nas z jej głównymi celami. Uczniowie dobrze przygotowani, zaopatrzeni w kolorowe worki, rękawice i odpowiedni strój ruszyli spod szkoły o godzinie 11.30. Aby nikt się nie zgubił, sprzątaliśmy las w kilkuosobowych grupach. Najwięcej śmieci było na obrzeżach lasu. Młodzież zbierała je, segregując do odpowiednich worków szkło białe, kolorowe oraz plastik. Wspólnie z moimi przyjaciółmi zebraliśmy aż dwa pełne worki odpadów. Najwięcej było butelek i opakowań z tworzyw sztucznych.

Akcję zakończyliśmy o godzinie 12.25, a zebrane przez nas śmieci pozostawiliśmy przy śmietnikach na ulicy Zachodniej, skąd specjalnym transportem zostały one odwiezione na wysypisko.

Ten dzień był naprawdę udany. Mimo zmęczenia i przebytych kilometrów warto było przyłączyć się do „Sprzątania świata”. Wierzę, że takie działania nie idą na marne, a czynny udział w akcji uświadamia młodym ludziom, że należy dbać i pomagać naszej planecie.

Cyryl Sadurski, klasa 1d

01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 "Zielonogórska akcja sprzątania świata"