Ognisko integracyjne klasy 1a

Czy wiecie, jak obliczyć wiek sosny? A zastanawialiście się kiedyś, co oznaczają granitowe słupki ustawiane w lasach? Albo czemu jedne drzewa leśniczy przeznacza do wycinki, a innym pozwala nadal rosnąć? Na te pytania, a także wiele innych dotyczących lasu i pracy leśnika, odpowiedzi poznali uczniowie klasy 1a, którzy w poniedziałek (19 września) wybrali się pod opieką pani Ćwik i pani Kwiatkowskiej na pieszą wycieczkę do Nadleśnictwa Zielona Góra (Przysiółek Rybno).

Spotkanie rozpoczęło się lekcją przyrodniczą połączoną z wyprawą do Wieży Wilkanowskiej, położonej w Parku Piastowskim. Naszym przewodnikiem była pani leśniczy - Kaja Cieplińska. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawostek dotyczących lasu i chętnie zadawali pytania. Po spacerze przyszedł czas na relaks przy ognisku. Gimnazjaliści smażyli kiełbaski, a czas dodatkowo umilały im dźwięki gitary. Miejsce wokół terenu nadleśnictwa sprzyjało też aktywnemu wypoczynkowi, dlatego chłopcy skorzystali z okazji i rozegrali klasowy mecz piłki nożnej.

Spotkanie stało się świetną okazją do bliższego poznania, a że pogoda oraz humory dopisały, pierwszą integracyjną wycieczkę wszyscy jednogłośnie uznali za bardzo udaną.

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 Ognisko integracyjne klasy 1a