"Młodzi ON-LIFE" – program dla młodych Lubuszan

22 września nasi uczniowie wzięli udział w debacie "Młodzi ON-LIFE". Spotkanie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Debata zainaugurowała program skierowany do młodych Lubuszan. Gościem specjalnym był prezes WOŚP Jurek Owsiak, a gospodarzem - marszałek województwa lubuskiego, Elżbieta Anna Polak. Uczestnicy debaty szukali odpowiedzi, m.in. na pytania dotyczące potrzeb młodych oraz tego, jak zatrzymać ich w regionie lubuskim, co zrobić aby dobrze im się tutaj mieszkało, uczyło i pracowało.

Jurek Owsiak mówił o zwalczaniu hejtu i mowy nienawiści. Zachęcał również młodzież do wzięcia spraw związanych z otaczającym ich światem w swoje ręce. Apelował przy tym o otwartość, tolerancję i akceptację drugiego człowieka. Podkreślał, jak ważny jest wolontariat i praca na rzecz drugiego człowieka. W trakcie spotkania pojawiły się także postulaty, które już zostały uwzględnione w założeniach programu dla młodych. Dotyczą one m.in. aktywizacji zawodowej, wsparcia kształcenia na różnych poziomach oraz współpracy z pracodawcami w zakresie praktyk i staży. Młodzi wysunęli wniosek o powołanie rzecznika ds. młodych przy marszałku województwa.

Opiekunem grupy z naszego gimnazjum była Pani Magdalena Nowakowska.

Zdjęcia pochodzą ze strony: www.lubuskie.pl

Przed debatą odbyła się konferencja prasowa, którą można obejrzeć tutaj:

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 "Młodzi ON-LIFE" – program dla młodych Lubuszan