„Świat naszych wartości”, czyli pierwszoklasiści pasowani!

pasowanie4 października 2016 r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze. Cała uroczystość miała wyjątkowy charakter.

Najpierw odbyła się Liga Klas Pierwszych. Pierwszoklasiści zaprezentowali nie tylko swoją wiedzę czy różne umiejętności, ale również udowodnili, że są zespołami ludzi wspierających się i umiejących cieszyć się ze wspólnych sukcesów.

Zmagania obserwowało jury w składzie:

  • pani Anna Jarmolińska (wicedyrektor szkoły, nauczyciel fizyki),
  • pani Aldona Łada (wychowawca świetlicy),
  • pani Joanna Chmielewska (nauczyciel bibliotekarz),
  • pani Elżbieta Nowacka (nauczyciel bibliotekarz),
  • pani Magdalena Wojtyła (opiekun Samorządu Uczniowskiego, nauczyciel języka polskiego),
  • pan Marcin Czajka (opiekun Samorządu Uczniowskiego, nauczyciel wychowania fizycznego).

Na początku komisja oceniła piktogramy wylosowanych wartości oraz prace plastyczne pt. „Świat naszych wartości”, które powstały na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej na godzinach wychowawczych. Warto podkreślić, że wśród najważniejszych wartości w życiu młodych ludzi znalazły się: miłość, przyjaźń, szacunek, tolerancja, honor, zdrowie, solidarność, uczciwość, patriotyzm, wolontariat, akceptacja, rodzina, zaufanie, bezpieczeństwo, szczerość.

Następnie przyszedł czas na artystyczne przedstawienie się poszczególnych zespołów. Usłyszeliśmy ułożone specjalnie na tę okazję rymowanki lub piosenki o klasie.

Potem, rozwiązując zagadki czytelnicze, gimnazjaliści wykazali się znajomością bohaterów lubianych przez młodzież książek i tekstów bajek czytanych w dzieciństwie, a ponadto potrafili na podstawie kilku rekwizytów rozpoznać utwór literacki.

W dalszej kolejności klasowi społecznicy układali puzzle z wizerunkiem Super Wolontariusza i odczytywali hasła propagujące wolontariat, czyli dobrowolną, bezpłatną, świadomą pracę na rzecz innych. Nie zabrakło też konkurencji dla miłośników sportu. Pod czujnym okiem sędziów uczniowie popisywali się kozłowaniem dużej piłki na czas, ćwiczyli wraz z wychowawcami swoją celność, grając w serso.

Podczas zawodów czuć było ducha zdrowej rywalizacji (transparenty, hasła, okrzyki dopingujące). Każda grupa marzyła, żeby to właśnie do niej należał laur zwycięstwa, liczyła się jednak przede wszystkim świetna zabawa.

Gdy jury sumowało punkty, na scenie pojawili się utalentowani drugoklasiści, Dominika Abramowicz (2b) oraz Dominik Małysa (2e). Śpiewając, zarówno solo, jak i w duecie, uświetnili imprezę.

W taki oto sposób nowi uczniowie naszej szkoły zdali swój pierwszy „egzamin gimnazjalny”, ale Ligę Klas Pierwszych wygrała 1c, nad którą opiekę sprawuje pani Joanna Dąbrowska.

Po ogłoszeniu wyników nastąpiła część oficjalna, czyli ceremonia pasowania na gimnazjalistę. Na środek wystąpili odświętnie ubrani przedstawiciele klas. W imieniu koleżanek i kolegów złożyli przysięgę.

Dali słowo: sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, zdobywać wiedzę, doskonaląc własną osobowość, być odpowiedzialnymi za swoje słowa i sądy, pamiętać, że ich potwierdzeniem mogą być tylko czyny, nie splamić honoru szkoły.

Przewodniczący otrzymali od pani dyrektor symboliczne birety, pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Tradycyjnie ślubowali również wychowawcy klas. Świadomi zadań wynikających z pełnionej funkcji zapewniali, że będą wspierać podopiecznych w trudnych chwilach, czuwać nad ich rozwojem, starając się, aby wszystkie wysiłki zakończyły się sukcesem.

Na koniec przedstawiciele SU życzyli pedagogom oraz ich wychowankom satysfakcji ze wspólnej pracy, wzajemnej życzliwości, a także zrozumienia.

Po dniu pełnym wrażeń Siódemkowicze w miłych nastrojach udali się do domów.

Organizatorzy


Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć Pasowanie 2016: Galeria zdjęć

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 „Świat naszych wartości”, czyli pierwszoklasiści pasowani!