0116.10.2016 - Światowy Dzień Walki z Głodem

17.10.2016 – Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

„Zamień głodne dzieciństwo na godne...”

W Polsce prawie milion dzieci nie ma zaspokojonych podstawowych potrzeb. Głód lub niedożywienie to bardzo wstydliwy problem dla młodych ludzi. Przeszkadza w skoncentrowaniu się na lekcjach, pogarsza motywację i wyniki w nauce, obniża szanse na zdobycie solidnego wykształcenia, a w przyszłości satysfakcjonującej pracy. Głodne, zaniedbane dzieci często są też odizolowane od grupy rówieśników, którzy nie wiedzą, w jaki sposób mogą im pomóc.

Polski Czerwony Krzyż regularnie dożywia swoich podopiecznych w szkołach, świetlicach oraz w czasie wypoczynku letniego, co zapobiega wykluczeniu społecznemu oraz zapewnia lepszy start w dorosłość.

W poniedziałek, 17 października 2016 r., w ramach programu „Godne dzieciństwo” na holu sprzedawaliśmy kolorowe, zdrowe kanapki własnoręcznie przygotowane przez wolontariuszki z klasy 3c.

Celem akcji było pogłębienie świadomości społeczności szkolnej na temat przeciwdziałania marnowaniu żywności na skalę globalną, jak również wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem.

Dochód z przedsięwzięcia zostanie przekazany na rzecz dzieci z najuboższych rodzin.

Szkolne Koło PCK

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 „Zamień głodne dzieciństwo na godne...”