01Niezwykła książka klasy 1A

Sukcesem zakończył się projekt EduArte Book finansowany w ramach programu Bardzo Młoda Kultura. Warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą, panią Paulina Ćwik, prowadziła pomysłodawczyni i realizatorka projektu, pani Dorota Marek – Kurpanik. Ich celem była integracja nowego zespołu uczniów naszego gimnazjum, a także stworzenie klasowej książki artystycznej.

Warsztaty obejmujące trzy spotkanie rozpoczęły się 26 września br. i potrwały do połowy października. Na początku uczniowie otrzymali piętnastometrowe płótno malarskie oraz wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do realizacji tego niezwykłego zadania. Każdy uczestnik zajęć mógł za pomocą pędzli, farb, stempli, a nawet własnych dłoni wyrazić siebie – ograniczeniem była jedynie wyobraźnia! Z każdym spotkaniem książka stawała się coraz ciekawsza i bardziej kolorowa. Uczniowie ozdabiali ją też różnymi elementami dekoracyjnymi. Dowiedzieli się dzięki temu, na czym polega frotaż oraz scrapbooking.

Jak pokazują zdjęcia, zajęciom towarzyszyła wspaniała, pełna wzajemnej akceptacji i ciepła atmosfera. Tworzenie artystycznej książki zaowocowało nie tylko powstaniem niezwykłych obrazów, które już wkrótce będzie można podziwiać w świetlicy szkolnej. Stało się też okazją do poznania samych siebie oraz siebie nawzajem. Cieszymy się, że nasza szkoła mogła wziąć udział w tym niezwykle ciekawym i kreatywnym przedsięwzięciu.

02 02
02 02
02 02
02 02
02 02
02 02
02 02
02 02
02 02

02

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 Niezwykła książka klasy 1A