„O nas nie tylko lokalnie”

0224. października b.r. w naszej szkole odbyła się debata „O nas nie tylko lokalnie”. Nasi uczniowie przedstawili swoje osiągnięcia na przestrzeni ostatnich lat oraz opowiedzieli o swoich planach na przyszłość, czyli między innymi o projekcie „Z Zieloną Górą i Gimnazjum nr 7 od kuchni”. W ramach współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego z Warszawy napisaliśmy projekt, który chcemy zrealizować w ramach środków z budżetu miasta, z części-inicjatywa lokalna. Mamy w planach odnowienie w naszej szkole pracowni technicznej i utworzenie w niej: części do przygotowywania posiłków, zorganizowanie wydzielonej części do nauki szycia i prasowania tzw. „Kącik zaradnej pani domu” oraz wydzielenie kącika do uprawy ziół niezbędnych w kuchni. Dzięki tej pracowni uczniowie będą mogli przygotowywać jedzenie dla naszych pupili ze schroniska. Zimą ,oprócz suchej karmy, potrzebują ciepłego posiłku, a zapewnienie go często jest bardzo trudne. Przy takim zapleczu możliwe będzie zapraszanie również społeczności lokalnej do wspólnego gotowania w szczytnych celach, jakimi są zbiórki PCK czy inne akcje charytatywne. Na wspólne gotowanie zaprosiliśmy już Radnych Miasta Zielona Góra, którzy obecni byli na debacie i obiecali wspierać projekt. Wśród gości znaleźli się Radni Miasta Zielona Góra- Paweł Wysocki, Krzysztof Machalica, Marcin Pabierowski, Robert Sapa, Filip Gryko, przedstawiciel stowarzyszenia „My, Zielonogórzanie”- Radosław Brodzik, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, znany społecznik - Arkadiusz Dąbrowski, Monika Kujawska-Marszałek i Julita Morgowska-Stróż z Biura Europe Direct - Malwina Wilińska oraz Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta- Paweł Skibiński, a także jego zastępca Marcin Kukuć. Pani Elżbieta Wozowczyk- Leszko, redaktorka Radia Zachód, przeprowadziła wywiady z Radnymi oraz z uczniami naszej szkoły, a także zaproponowała warsztaty reporterskie dla naszej młodzieży. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Nasi uczniowie usłyszeli sporo rad od ekspertów- społeczników. Z nowo nabytą wiedzą i głowami pełnymi pomysłów działamy dalej!


A to relacja z radia Zielona Góra

http://rzg.pl/radio-zielona-gora/debata-oksfordzka-w-g7-mlodzi-o-reformie-oswiaty/

01 01
01 01
07

Obejrzyj prezentację w formacie pptx

Obejrzyj prezentację w formacie pdf

05
08

Obejrzyj prezentację w formacie pptx

Obejrzyj prezentację w formacie pdf

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 „O nas nie tylko lokalnie”