Święto biblioteki już za nami

Nowością w tegorocznych obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych był konkurs „Bohater wyszedł z książki”. Sądząc po przebraniach najpopularniejszą książką w ostatnim czasie wśród naszej męskiej części młodzieży jest cykl Metro. Największą liczbę głosów zebrała jednak tajemnicza kobieca postać w powłóczystej spódnicy, spowita w obszerną pelerynę z kapturem opadającym na twarz. Głosująca młodzież doceniła oryginalność tego przebrania, w wyniku czego zwycięzcą konkursu została Zuzanna Zając z klasy 3d. Drugie miejsce zajęła Oliwia Makowska (3a), a trzecie Dariusz Szymaszek (2c).

15 15
15 15 15

 Jak zwykle najwięcej uczestników przyciągnął kwiz tym razem dotyczący frazeologii pod hasłem „Biały kruk i czarna owca”. Nagroda w postaci cukierka była silnym bodźcem do udziału w zabawie, aby go zdobyć niektórzy z dużym poświęceniem i determinacją wertowali słowniki frazeologiczne. Przez dwa tygodnie biblioteka przyciągała na przerwach większe niż zazwyczaj grupy uczniów. Kwiz, oprócz dobrej zabawy, przybliżył nieznane wcześniej uczniom związki frazeologiczne i utrwalił te już poznane. Najwięcej kłopotów sprawiło wyrażenie „rozbić w drobny mak”. Rozwiązanie zadania utrudniała przede wszystkim nieznajomość botaniki – problem z rozpoznaniem na rysunku makówki.

15 15 15

Tradycyjnie uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do udziału w turnieju czytelniczym. Trzyosobowe reprezentacje rozwiązywały zadania związane z literaturą dla dzieci i młodzieży oraz biblioteką.

15 15 15

Akcentem przypominającym o święcie biblioteki stały się sentencje, aforyzmy, cytaty o książkach, czytaniu, bibliotece porozwieszane w przestrzeni szkolnej. W czytelni można było obejrzeć wystawę poświęconą mistrzowi polskiej ilustracji książkowej Janowi Marcinowi Szancerowi.

15 15
15 15
15 15
15

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 Święto biblioteki już za nami