„Hospicjum to też życie,
choć kruche i obolałe,
to ważne do końca...”

10

Wiosną żonkile znowu zakwitną...

Nasze gimnazjum włączyło się po raz kolejny do kampanii „Pola Nadziei”. Celem ogólnopolskiego przedsięwzięcia jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki paliatywnej w społeczeństwie.

Na przełomie września i października sprzedawaliśmy cebulki żonkili – kwiatów symbolizujących nadzieję w walce z chorobą nowotworową, ale także skłaniających do refleksji nad sensem cierpienia, bólu, samotności.

8 listopada 2016 r. wybraliśmy się do zielonogórskiego hospicjum, żeby przekazać puszkę z datkami. Po komisyjnym przeliczeniu pieniędzy okazało się, że podczas akcji zorganizowanej w szkole zebraliśmy 562 zł 75 gr. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup sprzętu medycznego, środków opatrunkowych albo preparatów niezbędnych do pielęgnowania pacjentów.

11 dyplom

Na długo zachowamy w pamięci spotkanie z dyrektorem placówki. Pani Anna Kwiatek zajmująco opowiadała o pracy na rzecz ludzi nieuleczalnie chorych, podkreślając, iż lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, fizjoterapeuci, kapłan i wolontariusze dbają o to, by podopieczni mogli godnie przeżyć ostatnie chwile swojej ziemskiej egzystencji.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w zbiórkę
oraz szczodrym ofiarodawcom
serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie:
Aldona Łada, Magdalena Wojtyła, Marcin Czajka

11


 

01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 Wiosną żonkile znowu zakwitną...