Lekcja języka polskiego w Teatrze Lubuskim

04Klasa 2B miała wyjątkową okazję, aby zajrzeć za kulisy teatralne. Dzięki p. Beacie Sobickiej-Kupczyk – zielonogórskiej aktorce i jednocześnie inspicjentce zrozumieliśmy, że teatr to nie tylko widownia.

Zajrzeliśmy do garderoby, w której aktorzy przeobrażają się w nowe postacie; makijaż, peruka oraz strój potrafią odmienić wygląd do tego stopnia, że znana osoba stanie się dla nas kimś obcym. Dobrze też było przekonać się, że teatr to coś więcej niż numer miejsca przypisany przy zakupie biletów. Wiemy, że nie byłoby przedstawienia, gdyby nie aktorzy, ale jak wiele osób jest jeszcze w jego przygotowanie i przebieg zaangażowanych , tego nie zdawaliśmy sobie sprawy. Słuchaliśmy, oglądaliśmy, ale też mogliśmy wystąpić na scenie. Niektórzy z nas próbowali sił w recytacji wierszy, inni stali się na moment aktorami lalkowymi. Ku naszemu zdziwieniu, praca z lalkami jest bardzo trudna, ale ma w sobie pewien niezastąpiony czar. Pozwala aktorowi ożywić je i prze krótki moment mieć poczucie, że one naprawdę żyją…

Dziękujemy jeszcze raz Pani Beacie za nietypową lekcję języka polskiego.

Do zobaczenia na scenach teatru!

Uczniowie klasy 2B

01 01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 Lekcja języka polskiego w Teatrze Lubuskim