Czary mary, hokus pokus, czyli andrzejki w klasie 1A!

Za nami wieczór andrzejkowy. W polskiej tradycji jest to czas wróżenia i przepowiadania przyszłości. Towarzyszy mu świetna zabawa i mnóstwo śmiechu. Z tego też powodu 1 A zorganizowała 25 listopada 2016 klasowe andrzejki. Spotkanie trwało od 13.30 do 17.00 i uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie naszej klasy.

Na początku klasowe wróżki oraz klasowi magowie ustawili stanowiska z andrzejkowymi zabawami, które przygotowane zostały w domach. Każdy mógł poznać swoją przyszłość, korzystając, np. z : serduszka z imionami przyszłej, ukochanej osoby, rzucając monetą do miski z wodą, podnosząc wybrany kubeczek, pod którym kryła się wróżba czy losując smakowite ciastko w przepowiednią. Zabawie towarzyszyło wiele radości i śmiechu, a każdy z poczuciem humoru i dystansem przyjmował informacje, o tym, kim zostanie w przyszłości, gdzie będzie mieszkał, czym będzie jeździł oraz ile będzie miał dzieci. Dzięki tradycyjnej zabawie z butami poznaliśmy też imiona tych spośród nas, którzy jako pierwsi zmienią stan cywilny! Zadbaliśmy ponadto o magiczną atmosferę w sali. Dekoracje andrzejkowe, cygańskie stroje oraz muzyka nadały imprezie niezapomnianego klimatu.

Po udanej zabawie zmęczyliśmy się i zgłodnieliśmy. Postanowiliśmy więc, że resztę spotkania spędzimy przy wspólnie wybranym filmie, nawiązującym do tematów omawianych właśnie na lekcjach języka polskiego - ,,Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy - Złodziej Pioruna" (reż. Chris Columbus) oraz zamówionej pizzy. Dobry seans i pyszne jedzenie wprawiły nas w świetny humor. Po tych przyjemnościach posprzątaliśmy klasę, podziękowaliśmy wychowawczyni Pani Paulinie Ćwik za miło spędzony czas i udaliśmy się do domów.

Ten wieczór był bardzo udany. Pomimo trudu włożonego w przygotowanie wróżb, warto było się spotkać po lekcjach i wspólnie pobawić. Kto wie, może niektóre wróżby rzeczywiście się spełnią?

Nina i Lena Chromicz, klasa 1A

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 Czary mary, hokus pokus, czyli andrzejki w klasie 1A!