Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

Tajemnica Bożego Narodzenia łączy pokolenia...

12 grudnia 2016 r. przed południem pod opieką nauczycieli (p. G. Trociuk, p. M. Wojtyły i p. A. Łady) odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów im. Jana Lembasa w Zielonej Górze.

Tym razem zaprezentowaliśmy pensjonariuszom montaż słowno-muzyczny pt. „Tajemnica Bożego Narodzenia”. Chcieliśmy, żeby nasz występ stał się niecodziennym, artystycznym podarunkiem z okazji zbliżających się świąt. Przepiękne wiersze, współczesne opowieści wigilijne, a także płynące z głębi serc życzenia wzruszyły nie tylko widownię. Gdy śpiewaliśmy tradycyjne polskie pieśni bożonarodzeniowe, seniorzy od razu się przyłączali. Z wielką radością wspólnie kolędowaliśmy. Na koniec wręczyliśmy wszystkim słodkie niespodzianki – własnoręcznie wykonane pierniczki symbolizujące szczęście i dostatek.

Chwile spędzone z przedstawicielami starszego pokolenia są dla nas bardzo cenne, na długo pozostają w pamięci, a ponadto motywują do realizacji następnych przedsięwzięć.

Jeszcze raz dziękujemy za życzliwość, ciepłe słowa oraz wspaniałe przyjęcie. To dzięki Państwu wiemy, że kiedy podajemy rękę drugiemu człowiekowi czy po prostu uśmiechamy się do niego, zapominając o wszelkich problemach i sporach, pozwalamy na kolejne Boże Narodzenie.

Uczniowie „Siódemki”

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 Tajemnica Bożego Narodzenia łączy pokolenia...