111a w redakcji Gazety Lubuskiej

O tym, jak wygląda praca dziennikarza dowiedzieli się uczniowie klasy 1a naszej szkoły, którzy w piątek, 16 grudnia odwiedzili redakcję Gazety Lubuskiej.

Podczas spotkania pani redaktor Natalia Dyjas oprowadziła uczniów po redakcji. Młodzież była m.in. w pokoju działu sportowego oraz miejskiego, gdzie mogła podejrzeć pracę dziennikarzy. Zwiedziła też salę konferencyjną, w której powstają filmiki umieszczana na stronie internetowej GL. Gimnazjaliści poznali również dział, do którego zgłaszają się ze swoimi problemami oraz pomysłami na artykuł mieszkańcy Zielonej Góry. Młodzież była zainteresowana sposobem zdobywania informacji do czasopisma, pracą fotoreportera, a także tym, ile godzin trwa dzień pracy dziennikarza. Od dziś także takie pojęcia, jak : szpalta, czołówka czy króciak nie będą obce pierwszoklasistom.

Na zakończenie zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie, które, jak nam obiecano, pojawi się w najbliższym wydaniu Gazety Lubuskiej!

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 1a w redakcji Gazety Lubuskiej