1a na wizycie w Teatrze Lubuskim, czyli teatr „od kuchni”

Kiedy i gdzie rozpoczyna się historia teatru? Jak zbudowany jest on dziś, a jak wyglądał parę tysięcy lat temu? Co znajduje się za kulisami? No i jak wygląda garderoba aktorska? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi poznali uczniowie klasy Ia, którzy we wtorek, 13 grudnia wybrali się wraz z wychowawczynią panią Pauliną Ćwik na lekcję w teatralną.

Gimnazjaliści z ciekawością oglądali wszystkie zakamarki budynku i chętnie zadawali pytania. Wizyta w Teatrze Lubuskim pozwoliła im też lepiej poznać specyfikę pracy aktora, ale to nie wszystko! Młodzi dowiedzieli się, kim jest inspicjent oraz dlaczego każda scena teatralna musi być wykonana z drewnianych desek. Uczniowie byli też ciekawi, co znajduje się pod „podłogą teatru”, dlatego zwiedzili również miejsce, gdzie „znikają” nagle aktorzy podczas spektaklu – tzw. piwnicę sceniczną.

Lekcja bardzo podobała się uczniom i rozbudziła ich ciekawość, dlatego już wkrótce wybiorą się do teatru ponownie, tym razem na tzw. „teatralne podchody”.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 1a na wizycie w Teatrze Lubuskim, czyli teatr „od kuchni”