„Wszystkie Kolory Świata”

01 02

 

To globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach.

Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata oraz udzielenie pomocy dzieciom z Angoli, które umierają z powodu chorób. Potrafimy im zapobiegać poprzez szczepionki.

W ramach akcji  uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy. Dochód z ich sprzedaży zasili konto UNICEF.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Ambasador Dobrej Woli, Majka Jeżowska.

UNICEF W ANGOLI

UNICEF działa w Angoli od 1976 roku, wspierając rząd oraz instytucje państwowe w dążeniu do rozwoju kraju i zapewnienia odpowiedniej opieki potrzebującym dzieciom, a także ich mamom.

Obok szczepionek UNICEF dystrybuuje również żywność terapeutyczną, niezbędną do rozwoju najmłodszych oraz moskitiery
w celu ochrony przed owadami przenoszącymi malarię.

W 2016 roku UNICEF zwiększył swoje zaangażowanie w pomoc humanitarną Angoli, z uwagi na pogorszenie się sytuacji mieszkańców spowodowaną El Niño.

Do tej pory 230 000 dzieci i matek zostało objętych zintegrowanym pakietem szczepień oraz otrzymało niezbędne do życia suplementy diety.

Nadal, niestety, mamy przed sobą wiele pracy w celu poprawy życia dzieci w Angoli.

UNICEF  - Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci

 • UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa powstała 70 lat temu, która niesie pomoc dzieciom na całym świecie: od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej.
 • UNICEF uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.
 • Jednym ze współzałożycieli UNICEF był Polak - Ludwik Rajchman, lekarz i działacz społeczny.
 • W związku z sytuacją po II wojnie światowej w pierwszych latach istnienia UNICEF skupiał się na pomocy dzieciom w Europie, także w Polsce. UNICEF przez kilkadziesiąt lat finansował programy pomocy dzieciom w Polsce, kupował wyposażenie dla ośrodków zdrowia, sprowadzał surowce do produkcji artykułów dla dzieci.
 • Podczas stanu wojennego UNICEF przekazywał polskim dzieciom lekarstwa, odzież i odżywki. W związku z rozwojem gospodarczym, ONZ w 2002 roku zaliczył Polskę do krajów wysokorozwiniętych. Od tego roku UNICEF Polska niesie pomoc dzieciom w krajach rozwijających się.
 • Dzięki wsparciu Darczyńców z Polski UNICEF finansuje szczepienia przeciw odrze, tężcowi i polio, chroni dzieci przed odwodnieniem z powodu biegunki i leczy maluchy cierpiące na skutek niedożywienia.
 • W sytuacji klęski humanitarnej UNICEF jako jeden z pierwszych niesie pomoc w miejscu tragedii. Wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie w walce o przestrzeganie prawa każdego dziecka do zdrowia, edukacji, równości i ochrony.
 • W ciągu ostatnich lat polscy Darczyńcy przekazali ponad kilkadziesiąt mln złotych na projekty pomocy dzieciom prowadzone przez UNICEF m.in. w Rogu Afryki, Sierra Leone, Angoli, Etiopii, na Haiti, w Sudanie Południowym i Nepalu.
 • Bardzo ważnym obszarem działań UNICEF jest współpraca z placówkami edukacyjnymi. Dociera z programami edukacyjnymi i pomocowymi do kilku tysięcy pedagogów w Polsce, którzy edukują setki tysięcy uczniów o prawach dziecka i sytuacji dzieci w krajach rozwijających się. Dzięki zaangażowaniu Nauczycieli i Uczniów społeczności lokalne dowiadują się o problemach współczesnego świata.

O szczepieniach:

 • Szczepienia to jedna z najbardziej efektywnych i mało kosztownych interwencji medycznych na świecie.
 • Szczepienia chronią dzieci przez zachorowaniem na groźne choroby zakaźne, które zwłaszcza w najbiedniejszych krajach świata są śmiertelnym zagrożeniem.
 • UNICEF jest największym dostawcą szczepień dla dzieci w krajach rozwijających się. Szczepi 40% dzieci na świecie. 

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 „Wszystkie Kolory Świata”