Kampania UNICEF już za nami

Na przełomie stycznia i lutego 2017 roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w projekcie edukacyjnym „Wszystkie Kolory Świata” przygotowanym przez Polski Komitet Narodowy UNICEF.

Cele przedsięwzięcia były następujące:

  • poszerzenie wiedzy na temat sytuacji dzieci w krajach rozwijających się,
  • kształtowanie wśród młodych ludzi postaw zaangażowania społecznego, tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • zebranie środków na szczepionki ratujące życie dzieci w Angoli,
  • pokazanie, że pomaganie jest przyjemne i daje dużo radości.

W ramach IV edycji kampanii nasi uczniowie projektowali i wykonywali charytatywne laleczki symbolizujące dzieci żyjące na różnych kontynentach. Podczas warsztatów powstało mnóstwo oryginalnych prac, które cieszyły się powodzeniem zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Wszyscy chętnie włączyli się do akcji. Laleczki szybko znalazły swoich nabywców.

p01 p01 p01

 Udało nam się zebrać kwotę 867 zł. Zasiliła ona konto patrona naszej szkoły. Dzięki wsparciu darczyńców UNICEF zafunduje szczepienia przeciw chorobom zakaźnym oraz sfinansuje leczenie maluchów cierpiących na skutek niedożywienia lub braku wody pitnej w Angoli.

Wolontariusze przeprowadzili również lekcje wychowawcze dotyczące Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci. Podczas zajęć pierwszoklasiści zostali zapoznani z historią tej organizacji oraz zakresem jej działań na całym świecie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu.

Opiekunowie SU i wolontariatu

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

 

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 Kampania UNICEF już za nami