01Obchody święta Konstytucji 3 Maja

Jak co roku nasz poczet sztandarowy uczestniczył w miejskich obchodach 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja .Było to wydarzenie z którego my Polacy możemy być bardzo dumni gdyż dokument ten wprowadzał nas do rodziny nowoczesnych państw świata.  Uroczystość rozpoczęła msza święta w konkatedrze św. Jadwigi odprawiona przez biskupa Stefana Regmunta. Wzięli w niej udział włodarze naszego miasta z prezydentem Januszem Kubickim, poseł Jerzy Materna, radni miejscy, oficerowie wojska polskiego i policji, urzędnicy samorządowi oraz poczty sztandarowe szkół i organizacji. Uroczystość uświetniła kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego z Czerwieńska oraz Orkiestra Zastalowska. W obchodach wzięli udział również liczni harcerze w tym wielu naszych aktualnych i byłych uczniów. Po mszy uformował się pochód, który przemaszerował ulicami Starówki pod pomnik Konstytucji przy Alei o tej samej nazwie. Kilkaset osób wysłuchało uroczystych przemówień, hymnu oraz apelu poległych za wolność i niepodległość Polski.     

02 02
02 02
02 02

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 Obchody święta Konstytucji 3 Maja