00Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Obchody Dnia Godności odbyły się 10.05.2017 r. na zielonogórskim deptaku. Mimo niesprzyjającej aury przyciągnęły uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Celem corocznej akcji jest uświadomienie społeczeństwu, iż niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji człowieka, a osoby upośledzone są takimi samymi ludźmi i obywatelami jak my.

Nasi wolontariusze pomagali w organizacji tego święta. Dzięki gimnazjalistom w centrum miasta zrobiło się kolorowo – pojawiły się nadmuchiwane przez nich balony. Rozdawali też przechodniom okolicznościowe naklejki i ulotki oraz zachęcali ich do wzięcia udziału w imprezie.

Przez kilka godzin przy pomniku Bachusa, niecodziennie udekorowanym z tej okazji, prezentowali się m.in.: Środowiskowy Domy Samopomocy, Ośrodek Terapii Zajęciowej, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenie „Nerka” oraz Fundacja „Dr Clown”. Dzięki specjalnym stoiskom mieszkańcy Zielonej Góry dowiedzieli się o niezwykłej aktywności i kreatywności osób niepełnosprawnych. Można było również obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego należącego do IV Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Sulechowa.

To ważne wydarzenie swoją obecnością uświetnił pan Jarosław Skorulski – naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych.

Warto zaznaczyć, że przez cały czas panowała miła, przyjazna atmosfera, a wszyscy, bez względu na wiek, świetnie się bawili.

Uczniom zaangażowanym w przedsięwzięcie oraz jego inicjatorom serdecznie dziękujemy za współpracę!

Opiekunowie:
Aldona Łada, Magdalena Wojtyła

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną