Wojewódzki Konkurs Plastyczny „RÓŻE – FIOLETY – TURKUSY” rozstrzygnięty!

W piątek 2 czerwca odbył się wernisaż pokonkursowy Wojewódzkiego  Konkursu Plastycznego pt. „Róże-Fiolety-Turkusy”. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się niesamowitą inwencją, mieli bowiem do wyboru tylko trzy kolory „Róże - Fiolety - Turkusy”, taki był bowiem tytuł konkursu. Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze.

Jury pod przewodnictwem pani dr Patrycji Wilczek-Sterny z Uniwersytetu  Zielonogórskiego  (Instytut Sztuk Wizualnych)podkreśliło wysoki poziom prac plastycznych, zdeterminowanych określoną kolorystyką, Młodzi twórcy wykazali się niezwykłą wyobraźnią, temat ujmowany był ilustracyjnie i abstrakcyjnie, a zastosowane różnorodne środki wyrazu artystycznego wpłynęły na silny przekaz emocjonalny prac.

Wśród nagrodzonych prac znalazła się praca Leny Chromicz z klasy Ia, a wśród wyróżnionych – Niny Chromicz także z klasy Ia.

To kolejny artystyczny sukces obu dziewcząt. W ubiegłym tygodniu Lena i Nina zajęły I miejsce w konkursie plastycznym „Découvrez d’autres pays francophones”.

Piękne prace Leny i Niny możecie także zobaczyć na naszej stronie internetowej w zakładce „Rysunek miesiąca”.

01 01
01 01
02 01
01 01
01 01
01 01
13 13 13
13 13
13 13
Lena Chromicz
"Romeo i Julia"
Lena Chromicz
"Martwa Natura"
Nina Chromicz
"Martwa Natura z papryką"
13 13
Lena Chromicz
"Tańczące wieże"
Nina Chromicz
"W renesansowym dworze"

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2016/2017 Wojewódzki Konkurs Plastyczny „RÓŻE – FIOLETY – TURKUSY” rozstrzygnięty!