Konkurs „Czy znasz swoje miasto?”

Z okazji Dni Zielonej Góry biblioteka szkolna ogłosiła konkurs pod hasłem „Czy znasz swoje miasto?”. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na pytania związane z miejscami i obiektami zaprezentowanymi na fotografiach.

Najlepszą znajomością miasta wykazali się: Filip Kamecki (3f), Dawid Piechowiak (3f) i Marcin Wawrzków (2e), którzy uzyskali maksymalną liczbę punktów. Wyróżniono też: Piotra Rupińskiego (2d) i Dominika Szczepanka (2f). Uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

k_ziel_gora_12

Rozwiązania zadań konkursowych
  1. Postać dziewczyny zbierającej winogrona ze zdjęcia nr 1 ustawiona została na Winnym Wzgórzu obok Palmiarni.
  2. Na zdjęciu nr 2 widać rondo Alina Bandurskiego. Miejskim rondom patronują też inni znani zielonogórzanie: Klemens Felchnerowski, Anna Borhers, Michał Kaziow, Władysław Korcz, Halina Lubicz, Henryk Maćkowiak.
  3. Charakterystyczny mur na zdjęciu nr 3 to ściana kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej.
  4. Skatepark w Parku Tysiąclecia.
  5. Apteka, nad którą umieszczony jest lew ze zdjęcia nr 5 znajduje się przy ulicy „Pod Filarami”.
  6. 800-letni cis uwieczniony na fotografii nr 6 to pomnik przyrody, który rośnie przy ulicy Kopernika.
  7. O chłopca z konikiem stojącego przed Palmiarnią (fot. nr 7) upomina się Krosno Odrzańskie.
  8. Figura świętego Nepomucena ze zdjęcia nr 8 ustawiona jest przed konkatedrą.
  9. Nowa, niedawno oddana droga na fotografii nr 9 jest przedłużeniem ulicy Wyszyńskiego i łączy ulicę Botaniczną z Ptasią.
  10. Zdjęcie nr 10 zrobione zostało z Winnego Wzgórza.
  11. Na zdjęciu nr 11 znajduje się pomnik Janusza Korczaka.
Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Postać dziewczyny zbierającej winogrona Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Rondo Alina Bandurskiego Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Ściana kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Skatepark w Parku Tysiąclecia Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Apteka „Pod Filarami Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: 800-letni cis Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Pomnik chłopca z konikiem Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Figura świętego Nepomucena Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Nowa droga łączy ulicę Botaniczną z Ptasią Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Widok z Winnego Wzgórza Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Pomnik Janusza Korczaka

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 Konkurs „Czy znasz swoje miasto?”