Konkurs „Czy znasz swoje miasto?”

Z okazji Dni Zielonej Góry biblioteka szkolna ogłosiła konkurs pod hasłem „Czy znasz swoje miasto?”. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na pytania związane z miejscami i obiektami zaprezentowanymi na fotografiach.

Najlepszą znajomością miasta wykazali się: Filip Kamecki (3f), Dawid Piechowiak (3f) i Marcin Wawrzków (2e), którzy uzyskali maksymalną liczbę punktów. Wyróżniono też: Piotra Rupińskiego (2d) i Dominika Szczepanka (2f). Uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

k_ziel_gora_12

Rozwiązania zadań konkursowych 
 1. Postać dziewczyny zbierającej winogrona ze zdjęcia nr 1 ustawiona została na Winnym Wzgórzu obok Palmiarni.
 2. Na zdjęciu nr 2 widać rondo Alina Bandurskiego. Miejskim rondom patronują też inni znani zielonogórzanie: Klemens Felchnerowski, Anna Borhers, Michał Kaziow, Władysław Korcz, Halina Lubicz, Henryk Maćkowiak.
 3. Charakterystyczny mur na zdjęciu nr 3 to ściana kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej.
 4. Skatepark w Parku Tysiąclecia.
 5. Apteka, nad którą umieszczony jest lew ze zdjęcia nr 5 znajduje się przy ulicy „Pod Filarami”.
 6. 800-letni cis uwieczniony na fotografii nr 6 to pomnik przyrody, który rośnie przy ulicy Kopernika.
 7. O chłopca z konikiem stojącego przed Palmiarnią (fot. nr 7) upomina się Krosno Odrzańskie.
 8. Figura świętego Nepomucena ze zdjęcia nr 8 ustawiona jest przed konkatedrą.
 9. Nowa, niedawno oddana droga na fotografii nr 9 jest przedłużeniem ulicy Wyszyńskiego i łączy ulicę Botaniczną z Ptasią.
 10. Zdjęcie nr 10 zrobione zostało z Winnego Wzgórza.
 11. Na zdjęciu nr 11 znajduje się pomnik Janusza Korczaka.
Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Postać dziewczyny zbierającej winogrona Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Rondo Alina Bandurskiego Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Ściana kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Skatepark w Parku Tysiąclecia Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Apteka „Pod Filarami Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: 800-letni cis Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Pomnik chłopca z konikiem Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Figura świętego Nepomucena Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Nowa droga łączy ulicę Botaniczną z Ptasią Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Widok z Winnego Wzgórza Konkurs „Czy znasz swoje miasto?” :: Pomnik Janusza Korczaka

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 Konkurs „Czy znasz swoje miasto?”