Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego!

8 października 2010 r. w naszej szkole miały miejsce wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie było poprzedzone tygodniową kampanią wyborczą, którą zwieńczyła debata. Odbyła się ona 6 października w świetlicy szkolnej. Kandydatki przedstawiły zebranym siebie i swoje programy wyborcze, toczyły też żywą dyskusję z wyborcami. Każdy uczestnik mógł zabrać głos i zadać swoje pytanie.

 W wyborczy piątek od godziny 8:00 do stołówki przybywały kolejne klasy, aby oddać głosy na jedną z pięciu kandydatek. Lokal wyborczy był przygotowany podobnie jak podczas wyborów państwowych, np. do sejmu czy prezydenckich. Każdy z głosujących po podpisaniu listy wyborców otrzymywał kartę do głosowania. Na koniec głosy zostały podliczone przez komisję wyborczą w składzie:

Przewodnicząca: mgr Aldona Łada
Zastępca: Filip Kamecki (IIIf)
Sekretarz: Paweł Śmidoda (IIIb)
Członkowie:

  • Miriam Tomczak (IIe)
  • Krzysztof Sławiński (IIf)
  • Zuzanna Opaczyńska (Ib)
  • Daniel Ćwierucki (If)

 W głosowaniu udział wzięło 481 uczniów z 520 uprawnionych do głosowania oraz 35 nauczycieli z 45 uprawnionych.

 Frekwencja w wyborach wyniosła 91,33 %.

 W klasach ID, IF i IIC głosowało 100% uczniów.

 Oddano 516 głosów z czego 36 były nieważnych.

Głosy rozłożyły się następująco: 

1. GRABOWIECKA Agata kl. IIIc                       68 głosów (14,17 %)

2. MARCINIAK Pamela Małgorzata kl. IIc       162 głosy (33,75 %)

3. PYRKA Magdalena Katarzyna kl. IIa           48 głosów (10,00 %)

4. ZAJĄC Joanna Agnieszka kl. IIIc               40 głosów (8,33%)

5. ZYSEK Karolina kl. IIIe                                   162 głosy (33,75 %)


Z powodu remisu, po analizie i ocenie programów wyborczych kandydatek, ostateczną decyzję o obsadzeniu stanowisk podjęła pani dyrektor.

 Został ustalony następujący podział stanowisk:

PRZEWODNICZĄCA Zarządu Samorządu Uczniowskiego: MARCIANIAK Pamela Małgorzata kl. IIc

ZASTĘPCY PRZEWODNICZĄCEJ Samorządu Uczniowskiego: ZYSEK Karolina kl. IIIe i GRABOWIECKA Agata kl. IIIc

SKARBNIK Samorządu Uczniowskiego: PYRKA Magdalena Katarzyna kl. IIa

SEKRETARZ Samorządu Uczniowskiego: ZAJĄC Joanna Agnieszka kl. IIIc

Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego:: Galeria zdjęć Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego:: Galeria zdjęć Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego:: Galeria zdjęć Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego:: Galeria zdjęć Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego:: Galeria zdjęć Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego:: Galeria zdjęć Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego:: Galeria zdjęć Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego:: Galeria zdjęć Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego:: Galeria zdjęć Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego:: Galeria zdjęć Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego:: Galeria zdjęć

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego!