Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Gdziekolwiek by przebywała.
               (Pieśń o Bogu ukrytym)

TOTUS TUUS 2010

9 października 2010 r. w Sali Jasnogórskiej parafii p.w. Ducha Świętego w Zielonej Górze odbył się IX Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Jana Pawła II.

W przesłuchaniach wzięło udział 33 wykonawców, uczniów szkół gimnazjalnych z całej diecezji. Naszą szkołę reprezentowały:
Marta Zajkowska (III c), Agata Gattner (III c), Nina Stefańska (III c) oraz Pamela Marciniak (II c).

Osoby przystępujące do konkursu musiały przygotować jeden utwór poetycki lub fragment prozy Karola Wojtyły. Czas recytacji nie mógł przekroczyć 5 minut.

Młodych recytatorów oceniało jury: Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, Paulina Solska i Tomasz Siemiński z Regionalnego Centrum Animacji Kultury, kierując się następującymi kryteriami:

• doborem materiału (dostosowanie tekstu do wieku i możliwości recytatora),
  • interpretacją tekstu,
  •  kulturą słowa,
  • ogólnym wyrazem artystycznym.

W gronie laureatów konkursu znalazła się Agata Gattner, a Pamela Marciniak została wyróżniona.

Wszyscy recytatorzy otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy, natomiast laureaci
i wyróżnieni – z rąk bp. Pawła Sochy – nagrody książkowe, a także symboliczne „Totuuski” ufundowane przez Kurię Biskupią Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Urząd Miasta Zielona Góra oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Konkurs recytatorski:: Galeria zdjęć Konkurs recytatorski:: Galeria zdjęć Konkurs recytatorski:: Galeria zdjęć Konkurs recytatorski:: Galeria zdjęć Konkurs recytatorski:: Galeria zdjęć Konkurs recytatorski:: Galeria zdjęć

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 IX Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Papieża Jana Pawła II