Sprawozdanie z akcji sprzątania cmentarza przed świętem Wszystkich Świętych

W tym roku kolejny już raz, w związku z nadchodzącymi świętami Wszystkich Świętych, młodzież naszego gimnazjum postanowiła uprzątnąć zaniedbane sektory miejskiego cmentarza. Dwie klasy: IIc i IIIa z panią Elżbietą Szklarz i Tomaszem Kaźmierczakiem postarały się, by jeden z sektorów dziecięcych stał się przed 1 listopada miejscem zadbanym. Zaopatrzeni w niezbędny sprzęt i chęć do pracy wzięliśmy się za porządki. Uprzątnęliśmy liście, czyściliśmy groby i przede wszystkim postawiliśmy znicze, znak pamięci o tych, którzy odeszli. Po dwóch godzinach naszej pracy sektor zmienił diametralnie swój wizerunek. Na koniec odwiedziliśmy tę część cmentarza, gdzie znajdują się tablice poświęcone ofiarom II wojny światowej – żołnierzom, powstańcom, ludności cywilnej, tam również zapaliliśmy znicze. Nastrój sprzyjał zadumie. Oddaliśmy hołd tym, którzy zginęli „za” lub „w imieniu” naszej ojczyzny.

Sprzątanie cmentarza przed świętem Wszystkich Świętych :: Galeria zdjęć Sprzątanie cmentarza przed świętem Wszystkich Świętych :: Galeria zdjęć Sprzątanie cmentarza przed świętem Wszystkich Świętych :: Galeria zdjęć Sprzątanie cmentarza przed świętem Wszystkich Świętych :: Galeria zdjęć Sprzątanie cmentarza przed świętem Wszystkich Świętych :: Galeria zdjęć Sprzątanie cmentarza przed świętem Wszystkich Świętych :: Galeria zdjęć Sprzątanie cmentarza przed świętem Wszystkich Świętych :: Galeria zdjęć Sprzątanie cmentarza przed świętem Wszystkich Świętych :: Galeria zdjęć Sprzątanie cmentarza przed świętem Wszystkich Świętych :: Galeria zdjęć Sprzątanie cmentarza przed świętem Wszystkich Świętych :: Galeria zdjęć

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 Sprzątanie cmentarza przed świętem Wszystkich Świętych