Debata wyborcza

5.11.2010 r. w naszej szkole odbyła sie trzecia już debata wyborcza, druga samorządowa, a pierwsza za naszej szkolnej kadencji. Jej pomysłodawcą i organizatorem był pan Tomasz Kaźmierczak. Dużą pomocą przy organizacji wykazał się Filip Kamecki.

Celem debaty było przybliżenie młodzieży tematyki samorządowej, zapoznanie z programem największych partii i przekonanie do potrzeby głosowania w wyborach. Na debatę zaproszeni zostali młodzi kandydaci na radnych. Z zaproszenia skorzystali: pan Arkadiusz Tybura z ramienia PiS, Filip Gryko z SLD oraz pan Jakub Baranowski z PSL. Niestety z nieznanych powodów nie dotarł kandydat z PO. W ramach debaty kandydaci mieli po 5 minut na przedstawienie swoich programów w takich obszarach jak: nasze miasto, młodzież i edukacja. Następnie kandydaci zadawali sobie nawzajem pytania. Przed kolejnym punktem programu, czyli pytaniami uczniów do polityków Filip przedstawił swoją prezentację multimedialną dotyczącą wyborów samorządowych, programów partii, jej kandydatów na prezydenta Zielonej Góry oraz problemów naszego miasta, z jakimi będą musieli się zmierzyć. W tym miejscu warto się pochwalić sukcesem Filipa. Zajął on 1 miejsce w konkursie wojewódzkim pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego pt "Gdybym został radnym sejmiku wojewódzkiego". Jego prezentacja okazała się najlepsza, wśród gimnazjalistów naszego regionu. Na koniec uczniowie mieli kilkanaście minut na zadawanie pytań do konkretnych kandydatów. Wydaje się, że debata spotkała się i pozytywnym odbiorem zaproszonej młodzieży. Życzymy politykom sukcesu w nadchodzących wyborach (tak jak to było cztery lata temu, gdy zaproszony do naszej szkoły kandydat na prezydenta Janusz Kubicki odniósł w nich sukces).

Oprawę graficzną debaty przygotowały Joanna i Agata Wielogórskie, Agata Gettner, Katarzyna Kiewlicz. Debatę prowadzili Agata Grabowiecka i Filip Kamecki.

Debata wyborcza:: Galeria zdjęć Debata wyborcza:: Galeria zdjęć Debata wyborcza:: Galeria zdjęć Debata wyborcza:: Galeria zdjęć Debata wyborcza:: Galeria zdjęć Debata wyborcza:: Galeria zdjęć Debata wyborcza:: Galeria zdjęć Debata wyborcza:: Galeria zdjęć

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 Debata wyborcza