Sprawozdanie z obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej w Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze

W dniach 15 – 19.11.2010 obchodziliśmy TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ. Celem przedsięwzięcia było uświadomienie młodzieży problemów, z jakimi borykają się społeczeństwa żyjące na Globalnym Południu, pokazanie związków między Globalną Północą a Globalnym Południem, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za decyzje podejmowane w momencie nabywania produktów w sklepach, uwrażliwienie młodych ludzi
i sprowokowanie do zastanowienia się nad losem ludzi żyjących po drugiej stronie globu.

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej zrealizowano takie przedsięwzięcia jak::

  • wystawa plakatów o tematyce ekologicznej
  • rozpowszechnianie informacji na temat Sprawiedliwego Handlu – gabloty informacyjne,
  • spotkanie poświęcone problemom krajów Globalnego Południa,
  • prezentacja filmów „Historia rzeczy” i „Czarne złoto”,
  • apel do okolicznych sprzedawców o wprowadzenie do oferty handlowej produktów pochodzących ze Sprawiedliwego Handlu,
  • zakup produktów oznaczonych symbolem Sprawiedliwego Handlu i akcja promująca żywność Fair Trade zorganizowana podczas zebrań z rodzicami 02.12.2010.

Liczymy, że dzięki naszym działaniom wielu uczniów i nauczycieli, a także rodziców poszerzyło swoją wiedzę na temat Sprawiedliwego Handlu oraz rozważyło możliwość dokonania zmian w swoim środowisku na korzyść krajów Globalnego Południa.

Szkolne Koło PCK
Samorząd Uczniowski

Tydzień Edukacji Globalnej :: Galeria zdjęć Tydzień Edukacji Globalnej :: Galeria zdjęć Tydzień Edukacji Globalnej :: Galeria zdjęć Tydzień Edukacji Globalnej :: Galeria zdjęć Tydzień Edukacji Globalnej :: Galeria zdjęć Tydzień Edukacji Globalnej :: Galeria zdjęć Tydzień Edukacji Globalnej :: Galeria zdjęć Tydzień Edukacji Globalnej :: Galeria zdjęć Tydzień Edukacji Globalnej :: Galeria zdjęć Tydzień Edukacji Globalnej :: Galeria zdjęć

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 Sprawozdanie z obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej w Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze