Sprawozdanie z Tygodnia Honorowego Krwiodawstwa w Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze

W dniach 22 – 26.11.2010 obchodziliśmy Tydzień Honorowego Krwiodawstwa. Celem naszych działań było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa.

Na tę okoliczność członkowie Szkolnego Koła PCK przygotowali wystawę plakatów zachęcających do zostania dawcą. Uczniowie klasy 3b pod kierunkiem pani Agnieszki Bekiesz wykonali i zaprezentowali swoje prace na temat transplantologii. Były one efektem konferencji „Krew darem życia”, która odbyła się na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Najważniejszym punktem Tygodnia stało się spotkanie z honorowymi dawcami krwi oraz pracownikami Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
w Zielonej Górze, panem Krzysztofem Piwowarczykiem oraz panem Marcinem Szmechtem, którzy przybliżyli gimnazjalistom zasady oddawania i pobierania krwi, wyjaśnili, w jaki sposób jest ona przetwarzana
i przechowywana. Uczniowie uzyskali także informacje na temat grup krwi oraz jej składników oraz obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez naszych gości. Zostali także zaproszeni do odwiedzenia Stacji Krwiodawstwa, żeby zobaczyć na własne oczy, jak wygląda praca w takiej placówce.

Spotkanie miało uświadomić młodzieży istotę honorowego krwiodawstwa i zachęcić do oddawania krwi w przyszłości.

Ponadto członkowie Szkolnego Koła PCK wzięli udział w spotkaniu na temat wolontariatu hospicyjnego, które odbyło się w Zielonogórskim Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw. Pracownik placówki, zajmujący się wolontariuszami, pani Elżbieta Dowhań wyjaśniała, jakie warunki musi spełnić osoba, która chce pomagać chorym w hospicjum.

Opiekunowie
Szkolnego Koła PCK

Tydzień Honorowego Krwiodawstwa :: Galeria zdjęć Tydzień Honorowego Krwiodawstwa :: Galeria zdjęć Tydzień Honorowego Krwiodawstwa :: Galeria zdjęć Tydzień Honorowego Krwiodawstwa :: Galeria zdjęć Tydzień Honorowego Krwiodawstwa :: Galeria zdjęć Tydzień Honorowego Krwiodawstwa :: Galeria zdjęć Tydzień Honorowego Krwiodawstwa :: Galeria zdjęć Tydzień Honorowego Krwiodawstwa :: Galeria zdjęć

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 Sprawozdanie z Tygodnia Honorowego Krwiodawstwa