Konkurs artystyczny "Cały świat wokół Ciebie"

Zaprezentowane prace wzięły udział w międzynarodowym konkursie artystycznym "Cały świat wokół Ciebie" organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną. Głównym celem przedsięwzięcia było uświadomienie młodzieży, jesteśmy powiązani ze wszystkimi ludźmi na świecie, na innych kontynentach i że możemy ten świat zmieniać. Głównym zdaniem gimnazjalistów było znalezienie zależności i związków pomiędzy ludźmi z krajów globalnej Północy (w tym z POLSKI) a ludźmi z krajów globalnego Południa ( Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej). Uczniowie mogli wykonać fotografię, rysunek, obraz, kolaż, komiks lub film video. Reprezentacje klas wykonywały swoje prace 16.12.2010 w świetlicy szkolnej. Natomiast z niecierpliwością czekamy na film nakręcony przez uczennice klasy 3c (Joannę Zając, Paulinę, Tarwacką), który jest w przygotowaniu. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie Szkolnego Koła PCK


01

Tytuł pracy: „WSZYSTKO W TWOICH RĘKACH”
Autorzy: Nikola Janas, Hanna Morkowska, Adam Miernik - Zdanowicz
Klasa: I c
Komentarz: Tematem przewodnim naszej pracy był Sprawiedliwy Handel. Ręce w centrum umieszczone na jednej wysokości symbolizują równoważące się szalki wagi. Mniejsze obrazki w tle przedstawiają drogę pożywienia od siewu, czy narodzin do ostatniego etapu – handlu.

02

Tytuł pracy: „CAŁY ŚWIAT WOKÓŁ CIEBIE”
Autorzy: Weronika Łada, Laura Skibińska
Klasa: I b
Komentarz: Otaczają nas ludzie o różnej narodowości, kolorze skóry, wyglądzie, o różnych zainteresowaniach i poglądach. Mieszkają w wielu miastach i wioskach na całej kuli ziemskiej. Są biedni i bogaci, bardziej lub mniej wykształceni, ale wszystkich łączy jedno - są ludźmi i mają prawo do szczęśliwego życia.

03

Tytuł pracy: „POMÓŻ INNYM PRZEJŚĆ PRZEZ ŻYCIE”
Autorzy: Aleksandra Leszczyńska, Agata Napierała, Anna Pudło
Klasa: I e
Komentarz: Wszyscy ludzie powinni mieć taka samą szansę żyć zgodnie z marzeniami, lecz nie wszędzie jest to możliwe. Każdy powinien w jakiś, choćby drobny sposób, pomagać innym. Pomóc potrzebującym przejść przez życie. Jest wielu ludzi, którym brakuje pieniędzy, aby mogli godnie żyć. Tak więc trzeba wspierać akcje dobroczynne, których jest mnóstwo, aby następny człowiek mógł się uśmiechnąć.

04

Tytuł pracy: „Z rozumem przez ekologię”
Autorzy: Pamela Marciniak
Klasa: II c
Komentarz: W swojej pracy chciałam zwrócić uwagę, że są na naszej Ziemi rzeczy groźne i pożyteczne. Dotyczą one wszystkich nas, wszystkich ludzi. Należy mądrze wybierać, co jest ważne a co szkodzi. Taka umiejętność przydałaby się nam wszystkim.

05

Tytuł pracy: „Jesteśmy różni ale równi”
Autorzy: Klaudia Paszkiewicz, Marta Kopecka, Alicja Mańkowska, Kinga Góral
Klasa: II f
Komentarz: Jesteśmy różni wyglądem, ale myślimy i funkcjonujemy podobnie. Kolor skóry nie ma znaczenia. Wszyscy jesteśmy ludźmi, którzy mieszkają na tej samej planecie. Mamy takie same prawa. Chcemy żyć godnie i szczęśliwie.

06

Tytuł pracy : „Futbol łączy”
Autorzy : Michał Bylica, Miriam Tomczak, Tomek Krzyżagórski
Klasa : II e
Komentarz: Na plakacie widoczne są dłonie witających się przed meczem reprezentantów różnych państw. Na nadgarstkach mają opaski z barwami danego kraju. W tle widać bramkę oraz piłkę. Na trybunach siedzi widownia z różnych zakątków świata. Wszyscy razem kibicują. Praca ma przekazać, że piłka nożna, a najbardziej Mistrzostwa Świata łączą ludzi oraz kultury

07.


Lista osób, które wzięły udział w MIĘDZYNARODOWYM konkursie
„CAŁY ŚWIAT WOKÓŁ CIEBIE”.

Klasa I b

 • Weronika Łada
 • Laura Skibińska

Klasa I c

 • Nikola Janas
 • Hanna Morkowska
 • Adam Miernik - Zdanowicz

Klasa I e

 • Agata Napierała
 • Aleksandra Leszczyńska
 • Anna Pudło

Klasa II c

 • Pamela Marciniak

Klasa II f

 • Kinga Góral
 • Alicja Mańkowska
 • Marta Kopecka
 • Klaudia Paszkiewicz

Klasa II e

 • Michał Bylica
 • Miriam Tomczak
 • Tomasz Krzyżogórski

Klasa III e

 • Katarzyna Wiklińska
 • Dagmara Szarłata
 • Grzegorz Kopeć

Cały świat wokół ciebie:: Galeria zdjęć Cały świat wokół ciebie:: Galeria zdjęć Cały świat wokół ciebie:: Galeria zdjęć Cały świat wokół ciebie:: Galeria zdjęć Cały świat wokół ciebie:: Galeria zdjęć Cały świat wokół ciebie:: Galeria zdjęć Cały świat wokół ciebie:: Galeria zdjęć

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 Konkurs artystyczny „Cały świat wokół Ciebie”