Spotkanie z wolontariuszką Fundacji „Świat na TAK”

Członkowie Szkolnego Koła PCK spotkali się 28.11.2010 z naszą absolwentką, Mariam Aissaoui, która jako uczennica Gimnazjum nr 7 od pierwszej klasy włączała się w działania wolontarystyczne. Swą aktywność rozpoczęła od udziału w kampaniach pod patronatem UNICEF. Zachęcała kolegów do niesienia pomocy rówieśnikom z Afryki, współorganizowała „Dzień Afrykański”, sprzedawała cegiełki „Na ratunek dzieciom w Kongo” oraz prowadziła debatę o prawach dziecka. Była aktywnym członkiem szkolnego koła PCK. Organizowała zajęcia z przedszkolakami w ramach programu edukacyjnego PCK „Super Wiewiórka Przyjaciółka Oli i Kuby” oraz włączyła się do akcji „Siatka za siatkę – STOP malarii”. Za swoją działalność społeczną została uhonorowana tytułem Laureata SAMORZĄDOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW "OŚMIU WSPANIAŁYCH" w Zielonej Górze

Obecnie propaguje ona idee Fundacji ŚWIAT NA TAK Podczas spotkania, Mariam zachęcała swoich młodszych kolegów i koleżanki do aktywnych działań w ramach Klubów Ośmiu. Powoływane one są przez Fundację „Świat na Tak” dla młodzieży, która chce aktywnie działać w swoim środowisku lokalnym oraz pomagać potrzebującym.

Do założenia Klubu Ośmiu wystarczy przynajmniej 8 osób chętnych do pracy w wolontariacie, powołanie opiekuna, wytypowanie gospodarzy Klubu oraz określenie planu zadań. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Fundacji.

Spotkanie zaowocowało ciekawym pomysłem zorganizowania balu integracyjnego. O dalszych losach tej idei będziemy informować wkrótce.

Wolontariusze i opiekunowie
Szkolnego Koła PCK


02 01
03 04
02

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 Spotkanie z wolontariuszką Fundacji „Świat na TAK”